MinerGate to basen górniczy stworzony przez grupę entuzjastów kryptowalut.

Jest to pierwsza pula (ang. pool), która świadczy usługi dla połączonego wydobycia. Oznacza to, że podczas wydobywania na naszej puli można wydobywać różne monety jednocześnie bez zmniejszania hashratu na większe monety

Portal MinerGate umożliwia kopanie kryptowalut za darmo z domu, przy wykorzystaniu swojego komputera, laptopa lub
telefonu.
Korzystanie z programu MinerGate jest darmowe, płacisz jedynie niewielkie prowizje przy wypłacie lub przelewaniu
środków na portfel. No i rzecz jasna płacisz za prąd!

Jeżeli też chcesz zacząć kopać kryptowaluty, a nie masz odpowiedniej gotówki by kupić własną koparkę, to zapraszam do rejestracji w MinerGate‼️

Możliwe kryptowaluty do kopania:

Zcash [ZEC]
Zcash jest zdecentralizowaną walutą ukierunkowaną na prywatność, umożliwiającą użytkownikom częściowe ukrycie szczegółów transakcji, takich jak strony wysyłające i odbierające oraz kwoty. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii, którą wymyślili twórcy, bez znajomości zerowej wiedzy. Zcash jest rozwidleniem protokołu Bitcoin, a więc mają pewne podobieństwa, takie jak całkowita ilość monet do bicia i blokują połówki nagród. Zaawansowana prywatność jest główną istotną zmianą.

Ethereum [ETH]
Ethereum jest obecnie najbardziej ambitnym projektem blockchain. Działa z własną krypto-walutą, zwaną Ether, ale wykracza poza zwykłą cyfrową walutę. Ethereum to zdecentralizowana platforma umożliwiająca budowanie inteligentnych kontraktów: zdecentralizowanych aplikacji (dapps), które działają w sposób zakodowany bez możliwości cenzury, przestojów, oszustw lub ingerencji stron trzecich. Aplikacje mogą przenosić wartość za pośrednictwem Blockchain i reprezentować własność nieruchomości. Wielka idea Ethereum przyciągnęła miliony użytkowników (krypto-entuzjastów, górników, inwestorów) i zwiększyła wartość rynkową monet Ether, dzięki czemu stała się najpopularniejszą kryptowalutą po Bitcoin.

Bitcoin [BTC]
Bitcoin to zdecentralizowana cyfrowa waluta, która umożliwia natychmiastowe płatności każdemu, w dowolnym miejscu na świecie. Bitcoin wykorzystuje technologię peer-to-peer do działania bez centralnego organu: zarządzanie transakcjami i wydawanie pieniędzy odbywa się wspólnie przez sieć. Oryginalne oprogramowanie Bitcoin autorstwa Satoshi Nakamoto zostało wydane na licencji MIT. Większość oprogramowania klienckiego, wyprowadzonych lub “od zera”, również korzysta z licencji open source.

Litecoin [LTC]
Litecoin jest walutą internetową typu peer-to-peer, która umożliwia natychmiastowe płatności każdemu na świecie. Opiera się na protokole Bitcoin, ale różni się od Bitcoin tym, że można go wydajnie wydobywać przy użyciu sprzętu klasy konsumenckiej. Litecoin zapewnia szybsze potwierdzenia transakcji (średnio 2,5 minuty) i wykorzystuje twardy, oparty na algorytmach kryptograficznych algorytm sprawdzania pracy, który jest kierowany na zwykłe komputery z procesorami graficznymi, które większość użytkowników już posiada. Sieć Litecoin ma wyprodukować 84 miliony jednostek walutowych. Jednym z celów Litecoin było dostarczenie algorytmu wydobywczego, który mógłby działać w tym samym czasie, na tym samym sprzęcie używanym do wydobywania bitcoinów. Wraz z rozwojem wyspecjalizowanych ASIC dla Bitcoin, Litecoin nadal spełnia te cele. Jest mało prawdopodobne, aby wydobycie ASIC zostało opracowane dla Litecoin, dopóki waluta nie stanie się szerzej stosowana.

Bytecoin [BCN]
Bytecoin to pierwsza kryptowaluta oparta na CryptoNote. Moneta zasilana przez procesor, ma podstawowe zalety to niezwykłe możliwości uniknięcia transakcji i odciążenia. BCN jest o wiele bardziej anonimowy niż Bitcoin i wszystkie jego istniejące widelce. Twórcy twierdzą, że prawo osoby do prywatności jest ich podstawową troską i ściśle przestrzega ich prywatności. Bytecoin został uruchomiony 4 lipca 2012 roku.

BCN oparty jest na CryptoNote, technologii open-source dla anonimowych kryptowalut. Wykorzystuje podpisy ringowe i jednorazowe adresy do całkowicie anonimowych płatności. CryptoNote jest zaprojektowany w sposób uniemożliwiający analizę łańcucha bloków. CryptoNote koncentruje się na eksploracji procesorów, aby urządzenia specjalne mogły być bezużyteczne.

Monero [XMR]
Monero to nowa moneta używająca protokołu CryptoNote. Jest oparty na Bytecoin, który został zakodowany od zera i nie jest potomkiem Bitcoina. XMR został uruchomiony 18 kwietnia 2014 r.

Bitcoin Gold [BTG]
Bitcoin Gold to widelec blockchain Bitcoin. W bloku 491407, górnicy Bitcoin Gold rozpoczną tworzenie bloków z nowym algorytmem sprawdzania pracy, co spowoduje bifurkację łańcucha bloków Bitcoin. Oryginalny łańcuch blockchain Bitcoin będzie nadal niezmieniony, ale nowa gałąź łańcucha blokowego oddzieli się od oryginalnego łańcucha. Nowa gałąź to odrębny blockchain z tą samą historią transakcji co Bitcoin aż do rozwidlenia, ale potem od niego odbiegają. W wyniku tego procesu narodziła się nowa krypto walutowa.

DigitalNote [XDN]
DigitalNote jest eksperymentalną kryptowalutą typu open-source opartą na technologii CryptoNote i algorytmie CryptoNight. Jest to widelec Bajtyoiny – pierwsza implementacja CryptoNote. Nikt nie posiada ani nie kontroluje DigitalNote. Jest to skalowalna, zdecentralizowana kryptowaluta z silną ochroną prywatności. DigitalNote używa sygnatur pierścieniowych, aby zapewnić transakcje nieodwracalne i niemożliwe do wykrycia.

QuazarCoin [QCN]
QuazarCoin to nowa krypto-waluta oparta na CryptoNote i używa algorytmu CryptoNight. QCN chroni Twoje dane i prywatność za pomocą całkowicie anonimowych transakcji z podpisami dzwonka.

Fantomcoin [FCN]
W przeciwieństwie do innych kryptowalut opartych na CryptoNote, Fantomcoin obsługuje scalone wydobycie. Może to być możliwe przy użyciu Bytecoin, Monero, QuazarCoin lub dowolnej monety na bazie CN. Nowy blockchain nie potrzebuje dodatkowego hashu – używa Bytecoin, Monero, QuazarCoin blokuje lub udostępnia jako PoW. Górnicy mają swobodę wyboru łańcucha “dawcy”, który im się podoba. W przypadku pojawienia się innych łańcuchów opartych na CryptoNote, mogą one również być używane jako łańcuchy “donorowe”.

MonetaVerde [MCN]
MonetaVerde to moneta bazująca na CryptoNote, która obsługuje scalone kopalnie takie jak Fantomoin (FCN). MonetaVerde to pierwsza krypto-waluta, w której nagrodę blokową zwiększa się, gdy rośnie trudność. Wydobycie MonteVerde nie wymaga żadnego dodatkowego hashpowera, jeśli wybrałeś Scalone Mining z główną monetą CryptoNote.

Moneta AEON [AEON]
Moneta AEON to anonimowa krypto-waluta oparta na protokole CryptoNote i wykorzystująca algorytm CryptoNight

Dashcoin [DSH]
Dashcoin to anonimowa kryptowaluta nowej generacji i pierwsza automatycznie mutująca kryptowaluta stworzona za pomocą technologii CryptoNote.

Infinium-8 [INF8]
Infinium-8 (INF8) to nowa moneta zorientowana na prywatność, wykorzystująca protokół CryptoNote.
Implementacja referencyjna Open Source CryptoNote została zakodowana od zera na podstawie implementacji referencyjnej CryptoNote i nie jest widelcem Bitcoin.

Infinium-8 ma stać się zamiennym i nieodkrywalnym cyfrowym medium wymiany. Zasadniczo ma wyższy stopień anonimowości niż Bitcoin lub którykolwiek z jego różnych widelców. Infinium-8 s kryptocynina z blokreward rośnie wraz z trudnością.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

4 komentarze

Łukasz · 09/02/2018 o 07:01

Zainteresowałem się MinerGate czytając wypowiedzi użytkowników na Twoim kanale na Telegramie którzy pisali że kopiąc w tle na kompie na 1-2 rdzenie można zarobić kilkaset zł miesięcznie. Pomyślałem spróbuję. Mam w pracy dostępne 2 laptopy + telefon więc prąd mnie nie interesuje. Sprzęt naprawdę niebylejaki ale co z tego jak łączny hashrate jaki na nim osiągam to ŁĄCZNIE około 90-110 h/s. Z obliczeń wynika że jeśli sprzęt będzie chodził cały miesiąc to pozwoli zarobić kilka dolarów. Po pierwszej dobie urobek Monero jest tak mały że MinerGate go nawet nie pozwala wypłacić. Póki co jeszcze będę testował, aczkolwiek uważam że w domowych warunkach nie ma to kompletnie sensu biorąc pod uwagę zużycie prądu i zużycie sprzętu.
Mimo to dzięki za artykuł, pozdrawiam 🙂

  Sebastian Seliga · 09/02/2018 o 12:14

  Ja używam w tle jak mam włączony laptop. Nie kopię na siłę oczywiście, bo to nie jest koparka sprzętowa, tylko na boku. Sam jestem ciekaw co wyjdzie np: latem. 🙂

   Łukasz · 09/02/2018 o 12:42

   Jaki masz Hashrate? Przekalkuluj czy to Ci się w ogóle opłaca jeśli robisz to w domu.
   Na MacBooku Pro na baterii mogę pracować około 5-6 godzin. Z kopaniem w tle po max 2h muszę podłączać się do prądu, tak wiec nawet uruchamiając MinerGate “przy okazji siedząc na kompie” to i tak podnosi on zużycie prądu. Trochę lepiej może być ze stacjonarnym PC który i tak ciągle musi być podłączony do prądu, ale wydaje mi się że pod dużym obciążeniem mimo wszystko zużywa więcej prądu…

magal · 08/04/2018 o 13:14

Infinium-8 [INF8] czy da się go wymienić w przyszłości

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.