Cena pary USD/PLN w ustanowiła długoterminowy szczyt na poziomie 4.2777, który został oznaczony jako fala (B) fioletowa wyższego rzędu. Od tamtej pory rynek znajduje się w impulsywnej fali spadkowej, która swoim zasięgiem doszła obecnie do poziomu 3.4000. Wokół tego poziomu jest zgrupowane kilka istotnych wsparć wynikających z mierzeń Fibonacciego oraz ogólnych technik analizy technicznej. Do zakończenia spadków pozostało jeszcze wykończenie podfali (iv) oraz (v) i rynek powinien być gotowy do korekcyjnych wzrostów.


Istotnym jest także zaznaczenie, że lekko poniżej obecnego poziomu znajduje się linia długoterminowego trendu wzrostowego z interwału tygodniowego, która stanowi pierwsze potwierdzenie możliwego krótkoterminowego odbicia korekcyjnego.

Zasięg korekty wzrostowej to obecnie poziomy 3.69 – 3.72.

PS: Na TradingView możesz również śledzić inne analizy wykorzystujące Teorię Fal Elliotta. Koniecznie dodaj mnie do obserwowanych!

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Po raz trzeci z rzędu, mój blog bierze udział w konkursie fundacji FxCuffs w kategorii BLOG ROKU, a ja osobiście biorę udział także  kategorii
ANALITYK ROKU.
Wobec tego, zapraszam do głosowania!
Link do strony gdzie można głosować:
https://konkurs.fxcuffs.pl/blog-roku
https://konkurs.fxcuffs.pl/analityk-roku/
Dziękuję za oddany głos!
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Kategorie: forex

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.