Analiza USD/PLN metodą fal Elliotta na 01/03/2018 [PL]

Para walutowa USD/PLN znajduje się bardzo blisko zakończenia pierwszej fali trendu spadkowego albo już go zakończyła.

Na interwale H4 widoczne są dwa scenariusze falowe, główny i alternatywny, które były omawiane przez mnie już wcześniej tutaj czy też tutaj.

Obecnie, największy problem do oznaczenia sprawia fala (b), ponieważ na tym interwale wyraźnie widać jedynie trzy fale, wobec czego w liczniku głównym nadal mamy do czynienia z korektą nieregularną fali (iv). Powinna się ona już wkrótce zakończyć na w okolicach 3.43-3.45, a następnie rynek powinien wykonać gwałtowny, impulsywny zwrot w kierunku najpierw poziomu 3.37 a później lokalnych minimów na poziomie 3.30. Jeżeli charakter tego zwrotu będzie bardziej korekcyjny niż impulsywny, to można będzie założyć, że jest to fala -ii- impulsu wzrostowego. Jednocześnie będzie to oznaczało dołek dla fali (v) na poziomie 3.3059 i unieważnienie licznika głównego.

Trzecią opcją jest bardziej rozciągnięta w czasie i w cenie korekta złożona w postaci WXY czy też WXYXZ, ale na razie nie jest ona brana pod uwagę.

PS: Na TradingView możesz również śledzić inne analizy wykorzystujące Teorię Fal Elliotta. Koniecznie dodaj mnie do obserwowanych!


Analiza USDPLN
Wykres USDPLN

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.