EUR/USD – Strategia dnia (16/04/2018) [PL]

Z czysto technicznego punktu widzenia konsolidacja horyzontalna na parze EUR/USD przedłuża się i nawet ostatnie doniesienia o ataku rakietowym przez USA, UK i Francję na Syrię nie spowodowały większego zamieszania na wykresie.

Na poniedziałek 16 kwietnia, zauważyłem dwa możliwe scenariusze zachowania rynku:

Scenariusz #1 – konsolidacja korekty w fali b będzie kontynuowana tak długo, dopóki jeden z poziomów 1.2298 (wsparcie lokalne) lub 1.2346 (lokalny opór) nie zostanie zdecydowanie wybity.

Scenariusz #2 – wybicie górą w celu dokończenia fali (b) większego rzędu-do zrealizowania tego scenariusz potrzebne jest gwałtowne wybicie ponad poziom lokalnego wsparcia na 1.2346 i rajd na północ w kierunku szczytu fali a na poziomie 1.2395. Możliwe jest wybicie tego szczytu, gdyż fala większego rzędu, czyli (b) nie została dokończona. Zasięg minimalny dla tej fali to poziom 1.2411.

Najważniejszym poziomem wsparcia na dzisiaj pozostaje poziom 1.2298, gdyż jego naruszenie spowoduje dalsze spadki w kierunku poziomu 61% Fibo na 1.2284 lub niżej.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na dzisiejszy DARMOWY webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online.
Poniżej Link do rejestracji na webinar 🔥🔥🔥🔥🔥🔥
Ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR


About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.