Spadkowa, impulsywna fala [v] z fali (c), która zakończyła cały cykl korekcyjny większego rzędu w fali (A) zakończyła się formacją Klina Kończącego (ang: Ending Diagonal) a nie jak pierwotnie zakładano typowym impuslem pięciofalowym.

Obecnie cena znajduje się w trakcie korekty wzrostowej fali (B), która jak do tej pory prawie zakończyła podfalę a. Oznacza to, że do zakończenia korekty pozostało jeszcze conajmniej dwie podfale: b oraz c.

Rynek porusza się w kanale korekcyjnym wzrostowym. Najważniejszym poziomem wsparcia technicznego jest obecnie poziom 2288 i jakiekolwiek naruszenie tego poziomu będzie skutkować zniżką do poziomu 2227 lub nawet niżej.  Warto zastanowić się naz zagraniem właśnie pod ten poziom wsparcia, a właściwie na jego wybicie dołem.

Proszę również zauważyć, że luka spadkowa pomiędzy poziomami 2458 – 2492 nie została do tej pory w pełni pokryta, co oznacza, że rynek jest obecnie słaby jak kompot ze ścierki.

Z typowo Elliottowskiego punku widzenia granie w środku rozwijającej się fali (B) jest ogólnie rzecz ujmując kiepskim pomysłem, więc zalecana jest ostrożność.


? Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na dzisiejszy DARMOWY webinar z cyklu “Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się o Poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 20:00.
? Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online.
? Poniżej Link do rejestracji na webinar .
? Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Kategorie: Indeksy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.