WIG20 – Strategia dnia (18/04/2018) [PL]

Spadkowa, impulsywna fala [v] z fali (c), która zakończyła cały cykl korekcyjny większego rzędu w fali (A) zakończyła się formacją Klina Kończącego (ang: Ending Diagonal) a nie jak pierwotnie zakładano typowym impuslem pięciofalowym.

Obecnie cena znajduje się w trakcie korekty wzrostowej fali (B), która jak do tej pory prawie zakończyła podfalę a. Oznacza to, że do zakończenia korekty pozostało jeszcze conajmniej dwie podfale: b oraz c.

Rynek porusza się w kanale korekcyjnym wzrostowym. Najważniejszym poziomem wsparcia technicznego jest obecnie poziom 2288 i jakiekolwiek naruszenie tego poziomu będzie skutkować zniżką do poziomu 2227 lub nawet niżej.  Warto zastanowić się naz zagraniem właśnie pod ten poziom wsparcia, a właściwie na jego wybicie dołem.

Proszę również zauważyć, że luka spadkowa pomiędzy poziomami 2458 – 2492 nie została do tej pory w pełni pokryta, co oznacza, że rynek jest obecnie słaby jak kompot ze ścierki.

Z typowo Elliottowskiego punku widzenia granie w środku rozwijającej się fali (B) jest ogólnie rzecz ujmując kiepskim pomysłem, więc zalecana jest ostrożność.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na dzisiejszy DARMOWY webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się o Poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online.
👉 Poniżej Link do rejestracji na webinar .
👉 Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.