GBP/PLN – Strategia dnia (19/04/2018) [PL]

Interwał czterogodzinny pary walutowej GBP/PLN przedstawia niedokończone wzrosty impulsywne przerwane na poziomie 4.8631. Ustanowienie tego lokalnego szczytu niekoniecznie może oznaczać koniec impulsywnych wzrostów, gdyż jak dotąd rynek wykreślił dopiero trzy fale wzrostowe, wobec czego brakowałoby jeszcze fali czwartej i piątej.

Potencjalna fala czwarta właśnie się rozwija i jak do tej pory składa się z trzech fal: a, b oraz c, z których fala b jest rzadko widywana formacją Trójkąta Rozszerzającego abcde. Po nich nastąpiły spadki fali c z fali (4).

Poziomem unieważniającym impulsywny scenariusz wzrostowy jest poziom 4.7517, gdyż w przypadku zejścia ceny do tego poziomu nastąpi nałożenie się fali (4) na falę (1), co jest sprzeczne z teorią fal Elliotta. W takim przypadku następnym najlepszym licznikiem będzie licznik alternatywny, w którym szczyt na 4.861 jest miejscem zakończenia fali alt: (C) z większej fali alt: (X).

Zagranie na obecny setup to wejście po obecnych cenach rynkowych z SL poniżej poziomu 4.7517 a TP na poziomie 4.8631 lub nawet wyżej.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na dzisiejszy DARMOWY webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się o Poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online.
👉 Poniżej Link do rejestracji na webinar .
👉 Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.