EUR/USD – Strategia dnia (26/04/2018) [PL]

Obecne spadki na popularnym Edku mają się ku końcowi, na co wskazuje obecna analiza techniczna na interwale H4 przez posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego w sprawie decyzji o wielkości stóp procentowych w Eurolandzie.

Objętnie jaka by nie była decyzja ECB, kluczowym poziomem dla byków pozostaje przedział 1.2244 – 1.2250, tuż poniżej 38% zniesienia Fibo na 1.2255. Wybicie górą tego poziomu może powodować tzw: short squeeze, i nawet następne poziomy zniesień Fibo niewiele w takim wypadku pomogą – rynek będzie zmierzał ku stferie szarego prostokąta na 1.2390 – 12413. Im bardziej jastrzębi ton wypowiedzi prezesa ECB Mario Draghi, tym większe prawdopodobieństwo wzrostów oraz wspomnianego short squeeze.

Pragnę przypomnieć, że rynek nie spodziewa się praktycznie żadnych zmian w polityce monetarnej ECB, więc podwyższenie stóp procentowych spowodowało by bardzo silny impuls wzrostowy ze względu na zaskoczenie inwestorów.

Na koniec: dywegencja wzrostowa potwierdza obecny scenariusz falowy: nie otwieramy pozycji krótkich, gdyż trend spadkowy jest dojrzały i nadszedł (lub bardzo szybko nadejdzie) czas wzrostów.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na dzisiejszy DARMOWY webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się o Poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online.
👉 Poniżej link do rejestracji na webinar .
👉 Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.