EUR/USD – Strategia dnia (02/05/2018) [PL]

Uczestnicy rynku oczekują, że FED zostawi stopę procentową na poziomie 1,75% w tym miesiącu, ale głównym pytaniem jest, czy FED wspomni lub da jakąś wskazówkę odnośnie możliwych czterech podwyżek stóp procentowych w tym roku zamiast trzech. Byłoby to bardzo jastrzębie stwierdzenie i spowodowałoby, że dolar amerykański nadal by się umacniał.

Inne istotne dane, które zostaną dziś opublikowane, to ADP Non-Farm Employment Change (która ma zmniejszyć się z 241 tys. Do 191 tys.) Oraz indeks PMI dla sektora budowlanego (która z kolei ma wzrosnąć z 47,0 do 50,9 pkt).

Przed danymi dotyczącymi wysokości stóp procentowych w USA, rynek wykonał kolejną falę spadkową, która jak do tej pory zatrzymała się na poziomie 161% Fibo Ext na 1.1989.

Z punktu widzenia teorii fal Elliotta byłaby to ostatnia fala spadkowa ( wydłużona piąta fala), która zakończyła korektę nieregularną fali Z. Ponadto, z techniczncego punku widzenia fala prawie osiągnęła typowy zasięg fali korekty dla fali (2), wobec czego impulsywne wzrosty nadal moga być oczekiwane.

Najważniejszym poziomem dla byków (jeśli chcą zainicjować korektę wzrostową lub też nawet nowy trand) jest na chwile obecną poziom 1.2140 – 1.2164. Wybicie górą tego poziomu w sposób impulsywny (pięć fal) może skutkować dalszym rajdem wzrostowym w kierunku poziomów 1.2244 oraz 1.2390.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na dzisiejszy DARMOWY webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się w Niedzielę 6  Maja o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online.
👉 Poniżej link do rejestracji na webinar .
👉 Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.