EUR/PLN – Strategia dnia (08/05/2018) [PL]

Po ostatnich impulsywnych wzrostach na parze EUR/PLN związanych głównie z sezonowym osłabieniem się Złotówki, ceny nieco wyhamowały. Lokalny szczyt został ustanowiony na poziomie 4.29 a ponadto, wsparcie techniczne na poziomie 4.24 również zostało przetestowane od góry i jak do tej pory wytrzymało napór podaży. Cena przetestowała także poziom 39% Fibo poprzedniej fali wzrostowej na poziomie 4.23.

Spadki z poziomu 4.29 były jedynie trójfalowe, co może oznaczać, że są tylko częścią korekty spadkowej, a nie początkiem nowego impulsu wskazującego na zmianę trendu. Co prawda większy cykl falowy oznaczony jako fala B mógł już zostać zakończony, ale rynek nie potwierdził jeszcze tego scenariusza.

W obliczu takich danych najlepiej poczekać na rozwinięcie sytuacji, gdyż nie daje nam jednoznacznych sygnałów zakończenia głównego cyklu korekcyjnego fali B. Najważniejsze poziomy do obserwacji to 4.2783 oraz 4.2843. Uwaga również na krótkoterminową linię trendu spadkowego.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na darmowy webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się w Niedzielę 14 Maja o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online. Analizowane będą rynki walutowe, indeksy, towary, surowce a także najważniejsze kryptowaluty‼
👉 Poniżej link do rejestracji na webinar .
👉 Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.