GBPUSD – Strategia dnia (10/05/2018)[PL]

Po ostatnich spadkach na rynku GBP/USD spowodowanych rozczarowaniem inwestorów gołębimi wypowiedziami przewodniczącego Banku Anglii Marka Carneya na temat możliwości podniesienia stóp procentowych a także nienajlepszymi danymi z pierwszego kwartału 2018 (szczególnie jeśli chodzi o presję inflacyjną), rynek zaczyna tworzyć konsolidację horyzintalną w przedziale 1.3886 – 1 .3608.

Pierwszym scenariuszem, na wypadek gołębiego wydźwięku wypowiedzi Carneya, jest możliwość kontynuacji formacji trójkąta w fali 4 oraz wybicie dołem celem dokończenia fali 5.

Drugim scenariuszem, na wypadek jastrzębiego wydźwięku wypowiedzi Carneya, jest możliwość wybicia górą poziomu oporu na 1.3608 i impulsywny rajd cenowy w kierunku poziomów 1.3665 oraz 1.3710.

A jak będzie, to czas pokaże.


👉 Po więcej analiz i scenariuszy falowych na nadchodzący tydzień zapraszam na darmowy webinar z cyklu „Tygodniowy Przegląd Rynków”, który rozpocznie się w Niedzielę 14 Maja o godzinie 20:00.
👉 Dzięki uprzejmości brokera FX88 ten cykl będzie kontynuowany w dotychczasowej formie cotygodniowych, darmowych spotkań online. Analizowane będą rynki walutowe, indeksy, towary, surowce a także najważniejsze kryptowaluty‼
👉 Poniżej link do rejestracji na webinar .
👉 Uwaga: ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.