USDJPY

USD/JPY – Strategia dnia (18/05/2018) [PL]

Dane o krajowym CPI w Japonii spadły w kwietniu do ​​0,7% w ujęciu rocznym , w porównaniu z 0,9% i były poniżej oczekiwań na poziomie 0,8%. To drugi miesiąc spadku, który przesunął się dalej od celu inflacyjnego Banku Japonii 2.0%. Jest to również najniższy poziom od września 2017 i wyłączony z ostatnich cyklicznych szczytów 1,0% w lutym. Ogólny wskaźnik CPI zwolnił do 0,6% r / r, z 1,1% r / r. Drugi wskaźnik CPI, wyłączając żywność i energię, spowolnił do zaledwie 0,4% r / r, z 0,5% r./r.

Niedawno BoJ porzucił ramy czasowe, w których gospodarka osiągnie cel inflacyjny na poziomie 2,0%. Co więcej, bank utrzymał stanowisko, aby kontynuować realizację niezwykle luźnej polityki pieniężnej. Niemniej jednak, podczas gdy niedawny wzrost cen ropy mógłby pomóc w zwiększeniu ogólnego wskaźnika CPI i wzrostu cen żywności, podstawowe dane o CPI pozostały niepokojąco słabe. Dlatego trwający program luzowania ilosciowego BoJ trwa obecnie bez określonego terminu, ponieważ na horyzoncie wciąż nie ma presji inflacyjnych.

Spójrzmy teraz na obraz techniczny USD / JPY na interwale H4. Rynek kontynuuje handel wewnątrz rosnącego kanału równoległego, dzięki czemu osiągnął kolejny lokalny szczyt na poziomie 111,03 w warunkach rynkowego wykupienia. Dopóki cena pozostanie w kanale, prognozy pozostają zwyżkowe, chociaż obecny scenariusz wzrostowy zakłada zakończenie cyklu WXYXXZ na poziomie 61% czyli 100.96, co jednocześnie jest jeszcze poniżej długoterminowej linii trendu z interwału dziennego.

W obecnych warunkach rynkowych pozycje długie powinny być zamykane ze względu na dojrzałość korekty wzrostowej, co jednocześnie oznacza, że nie ma sensu obecnie otwierać długoterminowych, nowych pozycji długich. 

 

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.