GBP/USD – Strategia na decyzję Banku Anglii (21/06/2018) [PL]

Dziś ważna decyzja Banku Anglii dotyczaca stóp procentowych. Konsensus rynkowy nie spodziewa się żadnych zmian w tym zakresie, co oznacza, że stopy procentowe powinny zostać na poziomi 0.50%. Nie jest również spodziewane podwyższenie lub obniżenie ilości skupowanego  długu w wysokości 435bln funtów.

Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, pięciofalowy impuls spadkowy powinien zakończyć się na poziomie 1.3210 i został oznaczony jako fala 1/A. Następnie rynek wyrysował największą dotychczasową korektę wzrostową, która osiągnęła poziom 1.3472 i została oznaczona jako fala 2/B. Obecnie rynek znajduje się w kolejnej impulsywnej fali spadkowej, której zasięg tymczasowy powinien osiągnąć poziom 1.3000, ale i to nie będzie końcem spadków.

Na interwale H4 widać jednak możliwość tymczasowej korekty wzrostowej lub tzw: short squeeze. Jakiekolwiek komentarze rynkowe ze stroeny decydentów Banku Anglii o jastrzębim wydźwięku tylko pomogą bykom w tej sytuacji. Wzrosty nie powinny przekroczyć poziomu 1.3300.


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.