Dziś ważna decyzja Banku Anglii dotyczaca stóp procentowych. Konsensus rynkowy nie spodziewa się żadnych zmian w tym zakresie, co oznacza, że stopy procentowe powinny zostać na poziomi 0.50%. Nie jest również spodziewane podwyższenie lub obniżenie ilości skupowanego  długu w wysokości 435bln funtów.

Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, pięciofalowy impuls spadkowy powinien zakończyć się na poziomie 1.3210 i został oznaczony jako fala 1/A. Następnie rynek wyrysował największą dotychczasową korektę wzrostową, która osiągnęła poziom 1.3472 i została oznaczona jako fala 2/B. Obecnie rynek znajduje się w kolejnej impulsywnej fali spadkowej, której zasięg tymczasowy powinien osiągnąć poziom 1.3000, ale i to nie będzie końcem spadków.

Na interwale H4 widać jednak możliwość tymczasowej korekty wzrostowej lub tzw: short squeeze. Jakiekolwiek komentarze rynkowe ze stroeny decydentów Banku Anglii o jastrzębim wydźwięku tylko pomogą bykom w tej sytuacji. Wzrosty nie powinny przekroczyć poziomu 1.3300.


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)
Kategorie: forexGBPUSD

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: