Polska drugim krajem świata znającym pojęcie kryptowalut

 

Firma badawcza Ipsos, w imieniu ING Bank B.V., przeprowadziła badanie na temat postrzegania kryptowalut w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych, które ujawnia, że ​​zainteresowanie technologią prawdopodobnie podwoi się w przyszłości. Jak się okazuje, Polska jest wiceliderem jeśli chodzi o odsetek ludzi, którzy mają wiedzę o istnieniu kryptowalut.

Podczas gdy tylko 9 procent respondentów posiada kryptowaluty, 25 procent stwierdziło, że będzie właścicielem niektórych w przyszłości. Największy procent własności kryptowalut odnotowano w Turcji (18%), a najniższy w Luksemburgu (4%).

Badanie jest przeprowadzane kilka razy w roku i uwzględnia płeć, wiek i populację w każdym kraju. Ostatnie dotyczyło czasu od 26. marca do 6. kwietnia 2018 r. i porównywano 15 krajów, w których badano około 1000 respondentów.

Według badań, 66% Europejczyków słyszało o kryptowalutach, z czego 77% to mężczyźni, a 55% to kobiety; 35% zgodziło się, że krypto jest „przyszłością wydatków online” i tyle samo stwierdziło, że zwiększy swoją wartość w ciągu kolejnych 12. miesięcy.

Udział świadomości krypto jest równy lub przewyższa 50 procent w każdym badanym kraju, przy czym najwyższy wskaźnik jest w Austrii (79%) i Polsce (77%). W USA 57% respondentów słyszało o kryptowalutach. Mniej niż jeden na dziesięciu w Europie posiadał cyfrowe waluty w Stanach Zjednoczonych i Australii. Badanie ujawniło, że ludzie w Europie będący bankierami mają znacznie większe prawdopodobieństwo posiadania krypto (12%) niż ci, którzy nimi nie są (4%).

Badanie wykazało, że większość respondentów uznaje krypto jako bardziej ryzykowne inwestycje niż gotówka, nieruchomości, obligacje rządowe lub giełda. Wśród preferowanych źródeł informacji o potencjalnych inwestycjach Bitcoina, w 11. z 15. krajów, ludzie wskazali specjalistyczne strony internetowe. Respondenci z Hiszpanii, Francji i Luksemburga woleli polegać na doradcach finansowych lub bankowych, podczas gdy Włosi powiedzieli, że korzystają ze wszystkich tych źródeł.

Wcześniej, w tym miesiącu, firma konsultingowa Capgemini, odnotowała w swoim World Wealth Report 2018, że zainteresowanie kryptowalutami wzrosło w szczególności wśród osób o wysokich zarobkach. Według raportu, blisko jedna trzecia badanych osób wyraziła duże zainteresowanie kryptowalutami. Zainteresowanie kryptografią było znacznie wyższe wśród młodszych inwestorów, przy czym 70% respondentów poniżej 40. roku życia przywiązywało dużą wagę do tego, by ich menedżerowie ds. majątku, dostarczali informacje o kryptowalutach, w porównaniu do zaledwie 13% respondentów w wieku 60 lat i więcej.


📢📢📢Obecne projekty z darmowymi kryptowalutami, tokenami i coinami w których biorę udział wraz z linkami partnerskimi. Zapraszam do rejestracji, niedługo osobna grupa do zarabiana na airdropach i darmowych coinach😎👊📌
 Darmowa koparka ETH w chmurze https://bit.ly/2yKH2rL
 Actioncoin https://bit.ly/2IjZHdq
 XRPzero https://bit.ly/2K8WfV3
 Avinoc https://bit.ly/2KbL2Gb
 WCX https://bit.ly/2MOv2sa
 Sphere https://bit.ly/2DgTLUf

Dwa nastepne rozwojowe projekty w drodze👌👌👌
#Kryptowaluty #Tokeny #Coin #Altcoin #Bitcoin #Actioncoin #XRPzero#Avinoc #WCX #Sphere

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.