CFTC nie reguluje detalicznych klientów kryptowalutowych

Amerykański komisarz Commodity Commodity Futures Trading Commission (CFTC) J. Christopher Giancarlo stwierdził, że głównym zadaniem agencji nie jest sprawowanie jurysdykcji regulacyjnej nad rynkami handlu kryptowalutami i innymi rynkami pieniężnymi, ale nad radzeniem sobie z oszustwami i przestrzeganiem przepisów na dużych rynkach kontraktów terminowych.

Zrobił to, odpowiadając na pytanie od przedstawiciela Almy Adams (D-NC) podczas przesłuchania w Izbie Rolniczej w środę w środę

Wysłuchanie, które zostało zwołane w celu zbadania nadchodzącego porządku obrad CFTC, zawierało szereg pytań od członków komisji na temat regulacji rynku kryptowalut i przyjęcia technologii blockchain.

„Cztery lata za”

Odpowiadając na kolejne pytanie, Giancarlo ujawnił, że konsorcjum sześciu największych banków na świecie zwróciło się do CFTC w trakcie budowy prototypowego systemu blockchain do handlowania swapami ryzyka kredytowego i dokonywania płatności bankowych. Zaproponowali CFTC możliwość bycia częścią koncepcji poprzez zaprojektowanie węzła regulacyjnego dla komisji do kontroli, ale, niestety, został on sklasyfikowany jako dar, którego zakazuje ustawa CFTC.

Idąc dalej, stwierdził, że komisja nie może stworzyć własnych struktur blokowych, ponieważ wymagałoby to finansowania, które musi przejść proces przyznawania środków. W związku z tym i innymi czynnikami, powiedział, że komisja pozostaje w tyle za współczesnymi w zakresie zrozumienia technologii blockchain.

W jego słowach:

„Jesteśmy w tyle. Bank of England ogłosił nowy system rozliczeń płatności blockchain. Jesteśmy 4 lata w tyle. Zanim przejdziemy do Kongresu, musimy go przetestować i zrozumieć oraz wiedzieć, jak pracować jako regulator. … Użycie wezwań do uzyskania informacji z branży finansów blockchain jest moim zdaniem niewłaściwym sposobem. Myślę, że współpraca jest drogą naprzód „.

Odpowiadając na pytanie od Adams Adams dotyczące tego, czy CFTC potrzebuje Kongresu, aby przyznać mu rozszerzoną jurysdykcję, aby właściwie nadzorować rynek kryptografii, Giancarlo stwierdził, że chociaż komisja ma jurysdykcję nadużyć finansowych, nie ma ona żadnych uprawnień w zakresie takich platform jak platformy wymiany giełdowej kryptowaluty do rejestrowania konta i tak dalej.

Wyjaśnił:

„Nie jest historyczną rolą CFTC odgrywanie tego typu roli na rynkach pieniężnych. Nie jestem zwolennikiem rozszerzonej jurysdykcji. Może nadejść pora, aby rząd zrobił krok, ale pytanie brzmi: kiedy jest czas. Całkowita wartość rynku kryptografii jest prawdopodobnie mniejsza niż jedna duża spółka notowana na giełdzie, więc nie jest to duży rynek. [Myślę, że] powinniśmy postępować zgodnie z szablonem regulacji wczesnego internetu, który był „pierwszy, nie szkodzić”. „

CFTC nie ma polityki regulowania klienta detalicznego

Idąc dalej, komisarze stwierdzili również, że CFTC nie reguluje przede wszystkim rynków detalicznych, takich jak bitcoin.

Według niego, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma więcej doświadczenia w tej dziedzinie i chociaż CFTC regularnie wysyła porady na temat inwestycji w kryptografię, najlepiej byłoby postępować „mądrze, ale celowo”. W ciągu najbliższych kilku lat powiedział, że rozwój rynku jasno wyjaśni, gdzie się podziała jurysdykcja.

Podsumowując, Giancarlo zauważył, że skoro wszystkie krypty przyciągają uwagę, to nadal pozostają, przynajmniej w większym systemie, małym rynkiem. Uznał, że CFTC koniecznie stawia bardziej priorytet na rynkach z bilionami dolarów w kapitalizacji.

W celu uzupełnienia czteroletniej luki w wiedzy blockchain, powiedział, CFTC musi dokonać przeskoku od analizy danych analogowych na ludziach do zautomatyzowanej analizy dużych zbiorów danych, co wymaga czasu i pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, jego zdaniem CFTC wykonuje dobrą robotę w wypełnianiu swojego mandatu.

„Niektórzy ludzie w przestrzeni Twittera sprawiliby, że jest trochę zamieszania, ale myślę, że byliśmy bardzo skuteczni,” podsumował. „Poruszamy się w tempie, które jest uzasadnione dla klasy aktywów, która rozwija się szybko, ale nadal jest bardzo mała. Stoimy w obliczu wyzwania, ponieważ te klasy aktywów zmieniają się i zmieniają stale, ale myślę, że jesteśmy na nim. „

Zobaczymy jak szybko zmieni zdanie.

 

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.