DAX – Strategia dnia (18/07/2018) [PL]

Indeks szerokiego rynku Niemieckiego DAX30 zakończył trójfalową korektę spadkową abc, stanowiącą część lub całość fali (B) i obecnie próbuje domknąć lukę spadkową między poziomami 12,683 – 12,818.

Coraz bardziej daje się we znaki negatywna dywergencja  pomiędzy ceną a momentum, tak więc wzrosty nie powinny być w tym tygodniu długotrwałe, tylko do domknięcia luki.

Obecna struktura falowa nie jest zbyt impulsywna, więc jest możliwość, że fala (B) nie została jeszcze zakończona.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wyznaczyć odpowiedni scenariusz falowy na indeksach giełdowych, zapoznaj się z ofertą szkoleniową dostępną tutaj.

Z analizy wynika więc, że wzrosty na jakiś czs powinny wychamować, i nie ma sensu obecnie otwieranie pozycji długoich na obecnych poziomach cenowych.


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.