GBP/USD strategia dnia i tygodnia (17/07/2018) [PL]

Rynek znajduje się ciągle w korekcie wzrostowej fali 2, która została oznaczona na wykresie jako korekta WXY. Podfale W oraz X najprawdopodobniej zostały już wykonane, pozostała więc fala Y. Poziom docelowy dla tej podfali to rejony 1.3450.

Proszę zauważyć inny ważny poziom dla całej impulsywnej struktury falowej, którym jest 1.3473. Wraz z wybiciem tego poziomu, scenariusz spadkowy zostaje unieważniony, warto więc obserwować zachowanie ceny przy tym poziomie ( o ile do niego dojdzie).

Ten krótkoterminowy scenariusz wzrostowy jest wspomagany przez widoczną dywergencję wzrostową między ceną a momentum na interwale dziennym.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wyznaczyć odpowiedni scenariusz falowy na parach walutowych, zapoznaj się z ofertą szkoleniową dostępną tutaj.

Z analizy wynika więc, że spadki na jakiś czs powinny wychamować, i nie ma sensu obecnie otwieranie pozycji krótkich na obecnych poziomach cenowych.


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.