Kiedy entuzjaści kryptowalut będą myśleć o dużych zachomikowanych rezerwach Bitcoina, mogą przychodzić na myśl takie kraje, jak USA, Chiny i inne. Ponadto, gdy myśli się o bitcoinie i jego ogromnej podaży, przychodzą na myśl giełdy takie jak Bifinex i Coinbase.

Jednak, co może zaskakiwać, kraj z drugą co do wielkości ilością zachomikowanych rezerw Bitcoina na ziemi to Bułgaria – stosunkowo mały kraj położonym w Europie Wschodniej.

Największą liczbę Bitcoinów ma nadal Satoshi Nakamoto w liczbie około 1,1 miliona. Podczas gdy wiele monet zostało utraconych, a wydobycie Bitcoin dobiega końca, bitcoiny Satoshi Nakamoto nadal posiada wartość około 6 miliardów dolarów. Co ciekawe, Nakamoto do tej pory nie zawarł żadnej transakcji swoimi monetami, a ogromna siła rynkowa, jaką mógłby mieć, gdyby zdecydował się sprzedać swoje monety, jest niewyobrażalna.

Bułgaria znajduje się na drugim miejscu. W zeszłym roku, w 2017, Bułgarski rząd przechwycił Bitcoiny o wartości 1,3 miliarda dolarów, czyli 213 519 monet. Kwota bitcoina, która została rozbita, wystarczała na spłatę 25% długu publicznego Bułgarii. Według prasy, przechwycony Bitcoin był używany do oszustw podatkowych.

To, co dzieje się z zajętymi bitcoinami przez rząd bułgarski, nie jest jasne. W Stanach Zjednoczonych, jeśli istnieje jakakolwiek ilość zajętych monet, wkrótce zostaną one sprzedane na aukcji. Biorąc pod uwagę skumulowaną liczbę bitcoinów w Bułgarii, nic dziwnego, że kraj zajmuje drugie miejsce pod względem dużej rezerwy bitcoinów.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.