Parlament Malty uchwalił trzy projekty ustaw, które ustanawiają ramy regulacyjne dla technologii Blockchain, podaje lokalny kanał informacyjny Malta Today. W skład tych projektów wchodzą ustawa Malta Digital Innovation Authority Act, ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach i usługach technologicznych oraz ustawa o wirtualnych aktywach finansowych.

Silvio Schembri, młodszy minister ds. Usług Finansowych, Gospodarki Cyfrowej i Innowacji w Biurze Premiera Malty, wypowiedział się na Twitterze o dzisiejszym przyjęciu projektów zauważając, że wyspiarskie państwo jest pionierem w tworzeniu solidnych ram prawnych dla spółek typu Blockchain:

Trzy ustawy regulujące technologię rozproszonego rejestru (DLT) zostały zatwierdzone przez Parlament i wprowadzone w życie. Malta – pierwsza światowa jurysdykcja zapewniająca pewność prawną w tej przestrzeni.

– pisze Schembri.

Powiedział on, że posunięcie Parlamentu da inwestorom spokój umysłu, ponieważ firmy mają teraz niezbędne narzędzia prawne do działania w regulowanym środowisku. Młodszy minister wyraził się optymistycznie wobec firm, które wybrały Maltę jako swoją bazę operacyjną mówiąc, że republika oferuje obecnie stabilny system, który spowoduje dalszy wzrost gospodarczy.

[przejście nowego ustawodawstwa jest] doniosłym kamieniem milowym dla patrzącej przyszłościowo na gospodarkę Malty, co prawdziwie potwierdza, że Malta jest wyspą Blockchain.

– powiedział Dr Jean-Philippe Chetcuti z maltańskiej firmy adwokackiej Chetcuti Cauchi Advocates.

Chetcuti zauważył, że firmy będą czuć się bardziej komfortowo angażując się do dalszych inwestycji i zakładania działalności na Malcie.

Wiele firm typu Blockchain i krypto już teraz znajduje się na Malcie, ponieważ urzędnicy tego kraju podjęli kroki regulacyjne, aby stać się „wyspą Blockchain”. Ostatnio kilka giełd kryptowalut, w tym OKex, Binance i BitBay, rozpoczęło działalność na Malcie ze względu na rozwój przyjaznej przestrzeni dla Blockchain i kryptografii w tym kraju.

W maju minister transportu Malty ogłosił partnerstwo ze startupem Blockchainowym Omnitude w celu udoskonalenia maltańskiego transportu publicznego za pomocą technologii rozproszonego rejestru. Ponadto Maltański Urząd ds. Gier wydał dokument zawierający wytyczne dotyczące aplikacji Blockchain i kryptowalut w branży gier, mając na celu wprowadzenie standardów do gier wykorzystujących kryptowaluty i technologię Blockchain. W ubiegłym roku rząd Malty ogłosił także, że opracowuje projekt, który ma przetestować możliwość użycia technologii Blockchain do rejestrowania akademickich certyfikatów.


🔥Najlepszy obecnie DARMOWY airdrop na rynku kryptowalut z możliwością zdobycia 14,000 euro nagrody.
🔥Są darmowe tokeny w puli dla wszystkich zarejestrowanych.
🔥Prawdziwa petarda!📈

Chcesz wziąść udział i otrzymać DARMOWE tokeny?

✅Zarejestruj sie tutaj
✅Zweryfikuj email i zaloguj się
✅Wykonaj proste zadania związane z social media
✅Codziennie kolejne proste zadania zwiększające liczbę tokenów do otrzymania!
✅Dostępny jest program partnerski!

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze mną o dowolnej porze.


 

Kategorie: Kryptonewsy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: