Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA) stwierdził w oświadczeniu, że Blockchainowe firmy przed złożeniem wniosku o zatwierdzenie i autoryzację muszą zaczekać aż niedawno przyjęte przepisy wejdą w życie, jak donosi serwis informacyjny Times of Malta.

W wydanym oświadczeniu MFSA ogłosiła, że aktualnie opracowuje nowe ramy, które będą wspierać ostatnio wprowadzone prawa dla technologii Blockchain, więc operatorzy przed składaniem wniosków o zatwierdzenie i autoryzację muszą czekać na publiczne ogłoszenie agencji. Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych (VFAA), którą parlament Malty przyjął 5 lipca, będzie regulować technologię rozproszonego rejestru (DLT). Malta tym samym stała się pierwszym krajem na świecie, który zapewnia pewność prawną przedsiębiorstwom zajmującym się technologią Blockchain.

Według Times of Malta, w ostatnich tygodniach MSFA analizowało opinie zainteresowanych stron na temat nowych regulacji, a także rozważało różne kwestie związane z VFAA – od opłat do kar administracyjnych.

MFSA podobno prowadzi również konsultacje w sprawie tzw. regulaminu dla niedawno uchwalonego prawa, którego pierwszy rozdział jest otwarty do końca lipca. MFSA wyda następnie kolejne dwa rozdziały, które będą dotyczyć emitentów VFAA i dostawców usług. Pod koniec okresu konsultacji maltański urząd wyda ostateczne regulacje i zasady dla VFAA, aby ułatwić wprowadzenie w życie nowego prawa.

Do tego czasu operatorzy powinni monitorować ogłoszenia organów nadzoru dotyczące wirtualnych aktywów finansowych, aby otrzymywać informacje o rozwoju sytuacji i aktualizacjach.

Malta ma zamiar stworzyć przyjazne dla kryptografii środowisko regulacyjne i stać się „wyspą Blockchain”. Wiele firm krypto i Blockchain przeniosło się już na Maltę, w tym giełdy kryptograficzne OKex, Binance i BitBay.

Na początku miesiąca Binance ogłosił plany utworzenia banku opartego na technologii Blockchain z tokenizowaną własnością. Przyszły „Founders Bank” byłby własnością inwestorów i miałby siedzibę na Malcie, dążąc do tego, by stać się pierwszym zdecentralizowanym bankiem społecznościowym na świecie.

Kategorie: Kryptonewsy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.