Zespół Blockchain.io ponformował w środę, że ich MVP jest obecnie dostępny dla wybranych  inwestorów oraz, że planują pokazy zarówno na żywo, jak i na wideona nadchodzących imprezach typu roadshow.

Dla nieświadomych, MVP to minimalny możliwy produkt (ang: Minimum Viable Product ), który pozwala początkującym użytkownikom zapoznać się ze wstepną ofertą usługi lub produktu.

Poniżej znajdują się obrazy podglądowe MVP z większą liczbą aktualnie opracowywanych funkcji, w tym zaawansowanego handlu. Jak widać giełda Blockchain.io dokłada wszelkich starań, aby handel na  Blockchain.io był jedyny w swoim rodzaju!

PORTFEL

Rzućmy okiem na stronę portfela, która pozwoli na wpłaty i wypłaty kryptowalut. Obecnie wdrożono cztery kryptowaluty testowe: Bitcoin, Litecoin, Ether i Ripple. Więcej walut zostanie dodanych wktótce, w tym Bitcoin Cash, Blockchain.io token (BCIO) i wybrane tokeny ERC20.

BCIO / BTC & BCIO / ETH będą również dostępne początkowo.
Stałe pary monet, takie jak (USDT, TUSD) będą dostępne później.

Z czasem interfejs zostanie przeprojektowany, aby wyświetlić dziesiątki portfeli dla różnych kryptowalut.

Aby zoptymalizować wydajność, powiadomienie e-mail będzie wysyłane do użytkowników za każdym razem, gdy dokonają pomyślnego depozytu, dzięki czemu rejestrowanie i weryfikacja dla użytkowników będą proste. Ponadto saldo zablokowane będzie reprezentować twoją kwotę transakcyjną w otwartych zamówieniach, ale będziesz mógł wypłacić wszelkie pozostałe kwoty z portfela. Adresy wypłat można nawet zapisać na koncie profilowym.

STRONA KUPNA/SPRZEDAŻY

Łatwy w użyciu interfejs do kupowania i sprzedawania kryptowalut będzie sporym ułatwieniem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają handel kryptowalutami. Użytkownicy po prostu wybierają kryptowalutę, którą chcą kupić lub sprzedać wraz z odpowiednią parą handlową, którą może być Bitcoin, Ether lub inne kryptowaluty. Następnie wpisują kwotę do wymiany, potwierdzają zamówienie i voila! To jest to!

Z tej strony użytkownicy będą mogli bezpośrednio tworzyć zlecenia rynkowe bez korzystania z interfejsu handlowego. W przypadku zwiekszonego spreadu wyświetli się komunikat ostrzegawczy, aby potwierdzić zamówienie. Podobnie jak strona portfela, interfejs zostanie przeprojektowany, aby wyświetlić dziesiątki kryptowalut.

INTERFEJS HANDLOWY

Dla zaawansowanych użytkowników udostępniony zostanie interfejs transakcyjny ze standardowymi informacjami handlowymi i wykresami. Arkusz dopasowywujący zlecenia działa bardzo dobrze. Na razie dostępne są zlecenia z limitem, a zlecenia rynkowe zostaną udostępnione w przedednio wydania wersji beta, a wkrótce potem zostaną  zaimplementowane zaawansowane zlecenia transakcyjne.

Po uruchomieniu interfejs handlowy zostanie całkowicie przeprojektowany, ale nie martw się, będzie miał taką samą łatwość i atrakcyjność obecnego MVP. Użytkownicy będą mogli wykonywać analizy techniczne bezpośrednio z platformy, sporządzając własne wykresy. Celem jest zbudowanie pełny, dynamiczny i spersonalizowanego interfejsu, w którym będziesz mógł wybrać i ustawić każdy wyświetlony moduł, aby dopasować go do własnych preferencji.

CO DALEJ?

Kilka dodatkowych funkcji jest przygotowywanych do oficjalnej premiery jeszcze w tym roku. Obejmują one:

  • Dopasowanie zleceń o wysokiej wydajności – silnik o wysokiej dostępności i wysokiej skalowalności, dopasowany do handlu w celu utrzymania głębokiego portfela zamówień na wszystkich parach
  • Zlecenia podstawowe i zaawansowane – transakcje na rynku, limity, stop loss, take profit i trailing stop, a także zlecenia autoreklamowania i wygaśnięcia
  • BCIO Design & UX – kompletne przeprojektowanie zarówno interfejsu podstawowego, jak i interfejsu handlowego
  • Użycie tokena BCIO Cechy: opłata z tokenem BCIO, handel zdyskontowany, prawo do udziału w ankiecie ..

Dodatkowe zaawansowane funkcje wymiany zostaną opracowane w 2019 roku:

  • Cross-chain Atomic Swaps Trading – zdecentralizowana opcja rozliczeń pozwoli traderom realizować zamówienia handlowe poprzez cross-chain atomic swap, wykorzystując protokół kryptograficzny zaprojektowany specjalnie do handlu i rozwiązując problemy wcześniejszych protokołów, takich jak np: front-running
  • Okresowe aukcje – przejrzyste aukcje kilka razy dziennie, aby uruchomić nowe rynki walutowe dzięki skutecznemu mechanizmowi wykrywania cen.
  • Pożyczki peer-to-peer oraz własne [podlegające zatwierdzeniu przez organy regulacyjne] – użytkownicy pożyczają pieniądze od innych użytkowników platformy lub z magazynu Blockchain.io w wypadku większych kwot.
  • Short & Long Margin Trading [podlegające zatwierdzeniu przez organ nadzoru] – inwestorzy mogą zaciągać pożyczki, aby otwierać długie lub krótkie pozycje – z dźwignią lub bez – gwarantowane z marginesem bezpieczeństwa.

Jeżeli chcesz wziąść udział w darmowym airdropie Blockchain.io to możesz zarejestrować się używając tego linka.

 


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.