Prezydent USA Donald Trump podpisał nakaz wykonawczy tworząc grupę zadaniową, która skupi się po części na opracowaniu wytycznych dotyczących dochodzeń w sprawie oszustw kryptowalutowych.

Grupa Zadaniowa ds. Integralności Rynku i Oszustw Konsumenckich, zgodnie z nakazem wykonawczym, przyjmie szeroką perspektywę przy skupianiu się na oszustwach konsumenckich. Dla przemysłu kryptograficznego warta uwagi jest wzmianka o „oszustwach w cyfrowym obrocie walutowym”, która jest jednym z wielu obszarów, w których grupa zadaniowa „zapewni wskazówki w zakresie dochodzenia i ścigania w sprawach z udziałem oszustw”.

Nie jest jasne jaką formę przyjmą wytyczne, jednak grupa zadaniowa może ostatecznie przedstawić w tej dziedzinie pewnego rodzaju raport dla administracji Trumpa.

Fakt, że administracja podjęła działania w tym kierunku nie zaskakuje. Na początku tego roku rząd USA wskazał, że pracuje nad kompleksową strategią dotyczącą kryptowalut, koncentrując się na oszustwach rynkowych. W lutym Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych utworzył Grupę Zadaniową ds. Cyberbezpieczeństwa, która w ramach swojego mandatu obejmuje również kryptowaluty.

Wiele z tych programów dotyczy Bitcoina i innych kryptowalut, które nie przepływają przez tradycyjny system finansowy. […] To, nad czym teraz pracujemy z naszą Grupą Zadaniową ds. Cyberprzestępczości, to praca nad kompleksową strategią, która sobie z tym poradzi.

– powiedział w tamtym czasie zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein.


?Najlepszy obecnie DARMOWY airdrop na rynku kryptowalut z możliwością zdobycia 14,000 euro nagrody.
?Są darmowe tokeny w puli dla wszystkich zarejestrowanych.
?Prawdziwa petarda!?

Chcesz wziąć udział i otrzymać DARMOWE tokeny?

✅Zarejestruj sie tutaj
✅Zweryfikuj email i zaloguj się
✅Wykonaj proste zadania związane z social media
✅Codziennie kolejne proste zadania zwiększające liczbę tokenów do otrzymania!
✅Dostępny jest program partnerski!

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze mną o dowolnej porze.


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)
Kategorie: Kryptonewsy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.