Joseph Lubin z Ethereum powiedział, że wraz z fundamentalną „warstwą pierwszą” w ekosystemie Ethereum, 2018 zobaczy system „warstwy drugiej”, który będzie podlegał dalszemu dojrzewaniu. Komentarz Lubina pochodzi z jego przemówienia podczas konferencji Rise w Hongkongu, we wtorek 10. lipca.

Podczas dyskusji panelowej z udziałem Erika Torenberga i Melissy Guzy z Arbor Ventures, współzałożyciel Fundacji Ethereum, Lubin, powiedział, że obecnie przechodzimy do „fazy drugiej” systemów Blockchain, gdzie zobaczymy prawdziwą skalowalność:

Wchodzimy w przestrzeń, w której Ethereum może służyć jako system zaufania, będziemy mieli setki tysięcy transakcji w warstwie dwóch systemów i spodziewamy się, że w tym roku będzie to jeszcze bardzo pracochłonne.

W wizji Lubina, opracowana infrastruktura „warstwy drugiej” dla ekosystemu Blockchain zachowałaby „warstwę pierwszą” – bazową „warstwę zaufania” zabezpieczoną przez radykalną decentralizację rdzenia blockchain. Nowe technologie zostaną dodane do tej pierwszej warstwy, z różnymi mechanizmami on-side lub off-chain, umożliwiającymi większą skalowalność.

Na konferencji Lubin wspomniał o Plazmie, rozwiązaniu skalowalnym na łańcuchu Ethereum, które zostało wprowadzone w sierpniu 2017 roku przez Vitalika Buterina i Josepha Poona – twórcę własnego rozwiązania „warstwy drugiej” Bitcoina, nazwanego Lightning Network.

Współorganizator projektu, Torenburg, zgodził się z sugestią, że ten rok jest jednym z przejść w przestrzeni Blockchain, dodając, że jeśli rok 2017 był rokiem ICO, to 2018 jest rokiem budowy i dostawy produktów. Lubin przedstawił także swoją szerszą wizję implikacji nowej technologii, zauważając, że Blockchain oferuje cyfrowy świat interakcji w pozbawionych zaufania kontekstach, które, jak sądzi, można teraz zaimplementować w praktycznie każdej branży. Scharakteryzował rewolucję Blockchain jako przejście od „kontekstów analogowych” do tych natywnie cyfrowych struktur, które już mają wpływ na przyszłość pieniędzy, tożsamości, reputacji i legalnych certyfikatów. W przeciwieństwie do wczesnego Internetu, który na początku był „wąski”, dodał, że Blockchain zaczyna od bardzo szerokiej oferty dla potencjalnych aplikacji.

W panelu porównano również regulacje kryptowalut między USA i Azją, gdzie wszyscy uczestnicy panelu zgadzali się, że amerykański kontekst zaproponował „bardziej rozwinięte zróżnicowanie” w zakresie regulacji kryptowalut. Lubin zwrócił uwagę na stanowisko Bill’a Hinmana z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), który, według Lubina, uznał, że w odróżnieniu od papierów wartościowych – tokeny użytkowe mogą oferować zupełnie nowy model świadczenia usług i produktów.

Lubin dodał, że przepisy mogą zostać zaostrzone przez globalny kontekst ICO.

Potrzebujemy regulatorów, aby pomóc nam w oczyszczeniu branży.

Powiedział jednak, że inicjatywy samoregulacji również mają kluczowe znaczenie dla zdrowia przestrzeni.
Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że regulacja dla kryptografii jest konieczna raczej wcześniej niż później, aby zapobiec konserwatywnym wycofywaniu się ze strony rządów, takim jak te obserwowane w latach 2017-18 w Chinach, Japonii i Korei Południowej.

Ethereum (ETH) jest drugą co do wielkości kryptowalutą, przy kapitalizacji rynkowej około 44,5 miliarda dolarów.


?Najlepszy obecnie DARMOWY airdrop na rynku kryptowalut z możliwością zdobycia 14,000 euro nagrody.
?Są darmowe tokeny w puli dla wszystkich zarejestrowanych.
?Prawdziwa petarda!?

Chcesz wziąć udział i otrzymać DARMOWE tokeny?

✅Zarejestruj sie tutaj
✅Zweryfikuj email i zaloguj się
✅Wykonaj proste zadania związane z social media
✅Codziennie kolejne proste zadania zwiększające liczbę tokenów do otrzymania!
✅Dostępny jest program partnerski!

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze mną o dowolnej porze.


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)
Kategorie: Kryptonewsy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.