Nowy CEO Goldman Sachs bardziej wyczulony na Bitcoin

Goldman Sachs ogłosił dziś, że David Solomon będzie nowym dyrektorem generalnym spółki, krótko przed kwartalną publikacją zysków. Lloyd C. Blankfein ustąpi ze stanowiska CEO, który rozpoczął swoją kadencję w 2006 roku i poprowadził firmę przez trudną recesję z końca 2008 roku.

Warto zauważyć, że pan Solomon nie jest zwykłym bankierem inwestycyjnym, a inwestorzy oczekują od niego, że jak zwykle będzie wstrząsał biznesem. W wolnym czasie pracuje jako DJ (pod nazwą D.J. D-sol) , specjalizując się w elektronicznej muzyce tanecznej.

Solomon stwierdził, że Goldman Sachs musi „ewoluować swoją działalność i dostosowywać się do otoczenia”, jeśli chce pozostać konkurencyjny. Pan Blankfein, wychodzący dyrektor generalny, został skrytykowany przed powolnym dostosowywaniem działalności.

Goldman Sachs zniszczył oczekiwania co do kwartalnych przychodów z dzisiejszego komunikatu o zyskach. Zyski wzrosły o 40% w samym Q2 (2,47 miliarda USD), według CNBC.

Obecnie Goldman Sachs wspiera firmy w przestrzeni kryptograficznej, takie jak Circle, firma macierzysta  kilku dużych giełd i startupów. Bazując na komentarzach Solomona, można jednak bezpiecznie założyć, że bierność firmy wobec krypto i jego technologii pozostanie silna.

Należy pamiętać, że Goldman Sachs zaprzeczył, że Pan Blankfein zrezygnował. Przed czerwcowym wywiadem z ówczesnym dyrektorem ds. Operacyjnych Solomonem firma również zaprzeczyła, że ​​tworzyli oni platformę do handlowania kryptowalutą. Ale dziennikarze niezależnych mediów finansowych odkryli, że firma rzeczywiście pracowała na tego rodzaju platformą handlową a nawetpoprosiła SEC o  akceptację regulacyjną dla hadlu kryptowalutami.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.