Sekretarz Generalny ONZ António Guterres stworzył „Panel Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej”, który w jednoznaczny sposób umieszcza technologię Blockchain w jego programie, informuje UN News. 

Panel, o którym mówi się, że jest „pierwszym tego rodzaju”, zgromadzi 20 wybitnych osobistości z branży, społeczeństwa obywatelskiego i środowisk akademickich, aby poradzić sobie z wpływem technologii cyfrowych na światową gospodarkę i społeczeństwa – „wpływ postępujący w niesamowitej prędkości i na niespotykaną skalę”, w słowach Guterresa.

Dyrektor wykonawczy i współprzewodniczący Ambasador Amandeep Gill, reprezentując nowy organ w imieniu Sekretariatu ONZ powiedział:

Nie można patrzeć na „sieć 3.0” bez patrzenia na Blockchain lub bez patrzenia na sztuczną inteligencję […] mamy nadzieję, że poprzez dyskusję o tych różnych dziedzinach cyfrowych […] pod względem praw człowieka, pod względem prywatności, pod względem przewrotu demokracji, będziemy mogli wyjść z pewnymi wspólnymi zasadami … umocnienia współpracy ponad granicami.

Gill podkreślił „możliwości i zagrożenia oraz niezamierzone konsekwencje” cyfrowej transformacji, powołując się na rosnące obawy dotyczące zarówno cyberataków, jak i podejrzeń o manipulowanie wyborami. Ambasador uznał, że „przekrojowe” podejście panelu do nowych technologii, takich jak Blockchain i SI, umożliwiłoby zmaksymalizowanie jego wpływu w przeciągu dziewięciomiesięcznego mandatu.

Sekretarz generalny ujawnił także współprzewodniczących panelu. Są to amerykańska filantropka Melinda Gates i Jack Ma, założyciel chińskiego giganta handlu elektronicznego Alibaba.

Jak donosi Cointelegraph, Ma wprowadził technologię Blockchain za pośrednictwem stowarzyszonego Ant Financial już w lecie 2016 r. Od tamtego czasu firma pozyskała 14 mld dolarów na rozwój Blockchain, a ostatnio z powodzeniem przetestowała swoje pierwsze Blockchainowe przekazy pieniężne.

Ze swej strony ONZ od dawna bada zastosowania dla Blockchain, poczynając od wykorzystania Blockchainu Ethereum do przesłania kuponów opartych na kryptowalutach do uchodźców w Syrii.

Kategorie: Kryptonewsy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.