Piętnaście instytucji finansowych stało się przedmiotem formalnej skargi do polskiego organu rządowego przez grupę kryptowalutową Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB).

PSB, który nie opublikował pełnego tekstu swojej skargi, napisał do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) kilka dni wcześniej tj 26. czerwca, twierdząc, że lokalne banki celowo odmawiają obsługi podmiotów kryptowalutowych i selektywnego zamykania kont.

Opisane przez nas działania banków wyraźnie mają na celu usunięcie z rynku jednostek waluty wirtualnej, mimo że działani są legalne i prowadzone z godnością. W związku z powyższym, konieczne jest podjęcie działań przez organy regulacyjne, a niniejsze zawiadomienie i wnioski są w pełni uzasadnione.

– przekazuje Magnates Finance.

Według PBS, 52 firmy miały odmowy otwarcia rachunków bankowych, a kolejne 25 rachunków zostało zamkniętych. Nie wiadomo, czy UOKiK przyjmie skargę. Niedawno polski rząd podjął negatywne stanowisko w sprawie inwestowania w kryptowaluty dla konsumentów. W ubiegłym miesiącu polski nadzór finansowy ogłosił plany przeprowadzenia kampanii w mediach społecznościowych na temat ryzyka związanego z inwestycjami kryptowalutowymi.

Wcześniej, w połowie lutego, Bank Centralny tego kraju przyznał, że potajemnie sfinansował 27.000 dolarów na kampanię anty-krypto, w której na wymyślonym przekazie, pokazał człowieka, który stracił wszystkie swoje pieniądze po zainwestowaniu w kryptowaluty.


📢📢📢Obecne projekty z darmowymi kryptowalutami, tokenami i coinami w których biorę udział wraz z linkami partnerskimi. Zapraszam do rejestracji, niedługo osobna grupa do zarabiana na airdropach i darmowych coinach😎👊📌
 Darmowa koparka ETH w chmurze https://bit.ly/2yKH2rL
 Actioncoin https://bit.ly/2IjZHdq
 XRPzero https://bit.ly/2K8WfV3
 Avinoc https://bit.ly/2KbL2Gb
 WCX https://bit.ly/2MOv2sa
 Sphere https://bit.ly/2DgTLUf

Dwa nastepne rozwojowe projekty w drodze👌👌👌
#Kryptowaluty #Tokeny #Coin #Altcoin #Bitcoin #Actioncoin #XRPzero#Avinoc #WCX #Sphere


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: