Thompson Reuters zawiera parnerstwo z CryptoCompare

Thomson Reuters, wiodący na świecie serwis informacyjno-informacyjny na profesjonalne rynki, ogłosił partnerstwo z CryptoCompare – globalnym agregatorem danych rynkowych kryptowalut – w celu dostarczenia danych dla swojej platformy finansowej Eikon.

Zgodnie z nową umową, CryptoCompare zintegruje dane księgi zamówień i handlu dla 50 krypto-aktywów, pochodzących z wielu zaufanych giełd, na platformę Eikon desktop – narzędzie, które pomoże użytkownikowi w handlu i inwestować efektywnie poprzez dostarczanie w czasie rzeczywistym i historyczne dane rynkowe.

CryptoCompare zapewnia dokładne, wysokiej jakości i rzetelne wyceny rynkowe oraz dane na temat ponad 5000 monet i żetonów oraz ponad 200 000 par walutowych, a także dane transakcji kryptowalutowych, dane księgi zamówień, dane eksploratora bloków i dane społecznościowe,  a nowa umowa pomoże użytkownikom Eikon uzyskać zarówno szczegółowy wgląd w zmiany cen rynkowych, jak i kompleksowy przegląd rynku.

Charles Hayter, CEO i założyciel CryptoCompare, opisał, w jaki sposób nowe partnerstwo zapewni przejrzystość rynku i pomoże inwestorom instytucjonalnym:

W miarę dojrzewania rynków aktywów cyfrowych widzimy szybko rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych na kompleksowe dane w czasie rzeczywistym i dane rynkowe, na których można polegać jako podstawę decyzji inwestycyjnych. Cieszymy się z nawiązania współpracy z Thomson Reuters; zawsze staraliśmy się zapewnić przejrzystość tego rynku, a to partnerstwo stanowi doskonałą okazję dla społeczności inwestorów instytucjonalnych, aby uzyskać dostęp nie tylko do naszych danych, ale także do korzystania z naszego doświadczenia i wglądu.

Sam Chadwick, dyrektor ds. Strategii w dziedzinie innowacji i Blockchain w Thomson Reuters, wyjaśnił, że rosnące zapotrzebowanie skłoniło firmę do poszukiwania wiarygodnych danych kryptograficznych:

Pomimo spadku cen wielu wiodących kryptowalut w 2018 roku, nadal widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na pokrycie cen głównych nazw. Jesteśmy zaangażowani w CryptoCompare od ich zaangażowania w nasz hackathon blockchain we wrześniu 2016 roku i nadal jesteśmy pod wrażeniem ich podejścia do pokrycia tych trudnych rynków. To partnerstwo umieszcza dane dotyczące cen na tym wschodzącym rynku wraz z innymi klasami aktywów, dając naszym klientom bardziej kompleksowy obraz transakcji w Eikon.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.