USD/PLN – Strategia dnia (06/07/2018) [PL]

Po wykonaniu pięciu ostatnich fal impulsu i ustanowieniu szczytu swingowego na poziomie 3.8014, cena USD/PLN powinna teraz wykonać korektę spadkową wyższego rzędu.

Pierwsza fala tej korekty powinna już zostać wykonana bądź też jest bardzo blisko zakończenia. Na wykresie została oznaczona jako fala a. Następnie pozostała do wykonania lokalna korekta wzrostowa w postaci fali b. Na koniec oczekiwana jest co najniej jedna fala spadkowa c , z celem na poziomie 3.6570.

Z drugiej strony proszę zwrócić uwagę na to, że korekta typu abc może zacząć ewoluować w jakąś formę korekty złożonej, np: Podwójnego ZygZaka lub inną.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wyznaczyć odpowiedni scenariusz falowy na parach walutowych, zapoznaj się z ofertą szkoleniową dostępną tutaj.

Z analizy wynika więc, że wzrosty na jakiś czs powinny wychamować, i nie ma sensu obecnie otwieranie pozycji długich na obecnych poziomach cenowych.


👉Najnowsze zmiany ogłoszone przez ESMA oznaczają, że od 1 sierpnia maksymalna dźwignia na rynku forex zostanie ograniczona do 30:1, a dla niektórych instrumentów nawet do 2:1. Możesz jednak uzyskać możliwość zachowania dotychczasowej dźwigni lub otrzymania większej, jeśli spełnisz dwa z trzech poniższych kryteriów:
📌 Zawarłeś transakcje o wartości stanowiącej co najmniej równowartość w złotych 50 000 euro każda, na odpowiednim rynku, ze średnią częstotliwością co najmniej 10 transakcji na kwartał w ciągu czterech ostatnich kwartałów (wartość taką możesz osiągnąć np. po zawarciu 10 transakcji o nominale 0,5 lota na parze EURUSD)
📌 Wartość Twojego portfela instrumentów finansowych łącznie ze środkami pieniężnymi wchodzącymi w jego skład** wynosi co najmniej równowartość w złotych 500 000 euro
📌 Pracujesz lub pracowałeś w sektorze finansowym przez co najmniej rok na stanowisku, które wymaga wiedzy zawodowej dotyczącej transakcji w zakresie instrumentów finansowych lub usług maklerskich (do potwierdzenia umiejętności wystarczy przesłanie CV).

👉Co zyskasz, zostając klientem profesjonalnym?
✅Dźwignię finansową do 200:1
✅Ochronę przed ujemnym saldem – Klienci profesjonalni nadal będą korzystać z ochrony przed ujemnym saldem, co oznacza, że straty nie mogą przekroczyć, ale mogą być równe wpłaconemu depozytowi
✅Segregację twoich środków – będziemy nadal segregować twoje pieniądze zgodnie z istniejącymi warunkami
✅Prawo do złożenia wniosku o zmianę kategoryzacji w dowolnym momencie, jeśli chcesz zostać ponownie zaklasyfikowany jako klient detaliczny.

KLIKNIJ W BANER BY OTWORZYĆ KONTO PROFESJONALNE!


(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest "rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ichemitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.