Największa na świecie firma zarządzająca inwestycjami BlackRock podobno rozważa zajmowanie się Bitcoinem. Według raportu Financial News London nowojorski zarządca aktywami utworzył grupę roboczą, która bada sposoby wykorzystania kryptowaluty i technologii Blockchain, a także monitoruje aktywność rywali w tej przestrzeni.

Cytując źródła będące blisko tej sprawy artykuł mówi, że grupa robocza składa się z różnych działów z BlackRock. Dodaje, że przygląda ona się możliwości Bitcoinowego funduszu ETF. Wkrótce po tych wiadomościach, cena Bitcoina wzrosła gwałtownie z 6.360 dolarów do 6,646 dolarów w zaledwie dwie godziny – wzrost ponad 280 dolarów.

Podczas gdy BlackRock, zapytana przez Financial News, przyznała się jedynie do ogólnego dochodzenia w sprawie technologii Blockchain, nie było by zaskoczeniem, jeśli firma zajęła by się kontraktami Bitcoin futures.

Prezes firmy, Larry Fink, w przeszłości pozytywnie wypowiadał się na temat kryptowalut, mówiąc w październiku 2017 r., że był „wielkim wierzącym” w Bitcoina, chociaż ostrzegał także, że jest to „wskaźnik dla prania brudnych pieniędzy”.

W lutym firma stwierdziła, że widzi szerszą rolę kryptowalut w przyszłości, i że Blockchain pomimo pewnych przeszkód jest obiecujący.

Istnieje możliwość, że kryptowaluty mogą być coraz szerzej stosowane w przyszłości w miarę dojrzewania rynku, jednak teraz uważamy, iż powinny być brane pod uwagę tylko przez tych, którzy mogą znieść całkowite straty. Podobnie, Blockchain musi pokonać poważne przeszkody, aby osiągnąć obiecującą przyszłość.

– mówił w tamtym czasie Richard Turnill, główny strateg ds. inwestycji. 

BlackRock jest obecnie największym na świecie podmiotem zarządzającym aktywami, których wartość wynosi 6,3 biliona dolarów, według danych z grudnia 2017 r.

Tak więc dzida wzrostowa okazała się być rekcją ceny na plotki dotyczące zaangażowania się funduszy BlackRock w Bitcoina. Na razie jest w miarę dobrze, nawet volumen sie zgadza. Aby kontynuować wzrosty,trzeba by jeszcze wybić górą szczyt starej fali b czyli poziom $6,842.  Po wybiciu tego poziomu droga w górę stoi otworem.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.