Wzrosty na Bitcoin winą BlackRock?

Największa na świecie firma zarządzająca inwestycjami BlackRock podobno rozważa zajmowanie się Bitcoinem. Według raportu Financial News London nowojorski zarządca aktywami utworzył grupę roboczą, która bada sposoby wykorzystania kryptowaluty i technologii Blockchain, a także monitoruje aktywność rywali w tej przestrzeni.

Cytując źródła będące blisko tej sprawy artykuł mówi, że grupa robocza składa się z różnych działów z BlackRock. Dodaje, że przygląda ona się możliwości Bitcoinowego funduszu ETF. Wkrótce po tych wiadomościach, cena Bitcoina wzrosła gwałtownie z 6.360 dolarów do 6,646 dolarów w zaledwie dwie godziny – wzrost ponad 280 dolarów.

Podczas gdy BlackRock, zapytana przez Financial News, przyznała się jedynie do ogólnego dochodzenia w sprawie technologii Blockchain, nie było by zaskoczeniem, jeśli firma zajęła by się kontraktami Bitcoin futures.

Prezes firmy, Larry Fink, w przeszłości pozytywnie wypowiadał się na temat kryptowalut, mówiąc w październiku 2017 r., że był „wielkim wierzącym” w Bitcoina, chociaż ostrzegał także, że jest to „wskaźnik dla prania brudnych pieniędzy”.

W lutym firma stwierdziła, że widzi szerszą rolę kryptowalut w przyszłości, i że Blockchain pomimo pewnych przeszkód jest obiecujący.

Istnieje możliwość, że kryptowaluty mogą być coraz szerzej stosowane w przyszłości w miarę dojrzewania rynku, jednak teraz uważamy, iż powinny być brane pod uwagę tylko przez tych, którzy mogą znieść całkowite straty. Podobnie, Blockchain musi pokonać poważne przeszkody, aby osiągnąć obiecującą przyszłość.

– mówił w tamtym czasie Richard Turnill, główny strateg ds. inwestycji. 

BlackRock jest obecnie największym na świecie podmiotem zarządzającym aktywami, których wartość wynosi 6,3 biliona dolarów, według danych z grudnia 2017 r.

Tak więc dzida wzrostowa okazała się być rekcją ceny na plotki dotyczące zaangażowania się funduszy BlackRock w Bitcoina. Na razie jest w miarę dobrze, nawet volumen sie zgadza. Aby kontynuować wzrosty,trzeba by jeszcze wybić górą szczyt starej fali b czyli poziom $6,842.  Po wybiciu tego poziomu droga w górę stoi otworem.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.