Ankieta przeprowadzona niedawno przez firmę analityczną Harris Insights wykazała, że ​​41% Amerykanów nie jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty, ponieważ twierdzą, że nic nie może zmusić ich do wprowadzenia swoich pieniędzy na ten rynek.

Według miesięcznika Fortune ankieta została zamówiona przez aplikację kryptowalutową Gem,  która starała się zrozumieć, co może przyciągnąć inwestorów do ekosystemu kryptowalut. Podczas gdy 41% respondentów odwróciło się od krypto, 50% ujawniło, że chętnie zainwestuje.

W ankiecie wzięło udział 2000 osób dorosłych, a ponadto ujawniono, że tylko 8% Amerykanów inwestuje już w kryptowaluty, takie jak bitcoiny, ethereum i litecoin. Według danych Fortune liczba ta jest pozornie minimalna, ponieważ 52% amerykańskich firm posiada akcje.

Inny ciekawy wgląd ujawnił, że ci, którzy zarabiają ponad 100 000 $ rocznie, rzadziej inwestują w kryptowaluty, ponieważ tylko 6% z nich posiada jakieś krypto. 11% osób zarabiających od 50 000 do 74 900 USD na rok ujawniło, że są właścicielami kryptowalut, a odsetek ten spada do 7% w przypadku osób zarabiających poniżej 50 000 USD rocznie.

Komentując wyniki badań założyciel i CEO Micah Winkelspecht stwierdził:

Uważamy, że młodsi ludzie o mniejszych dochodach chętniej wkładają pieniądze do krypto. Domyślam się, że krypto jest w erze cyfrowej. A młodsze pokolenie jest w erze cyfrowej i zwykło robić wszystko w Internecie.

Według Winkelspechta gospodarstwa domowe o niższych dochodach mogą być bardziej skłonne do inwestowania w kryptowaluty, częściowo ze względu na mentalność “szybko się wzbogacaj”. Według niego, ekosystem kryptowalutowy “nadal znajduje się w fazie Dzikiego Zachodu”, a ci, którzy mają więcej pieniędzy, mają więcej do ochrony i przez to nie chcą ryzykować.

Z tych, którzy ujawnili, że zainwestują w kryptowaluty, większość z nich zauważyła, że ​​nie zrobili tego z powodu braku “zrozumiałych podstawowych informacji”, a 20% dodało, że uzupełnienie luk w wiedzy o rynku krypto może zmotywować ich do wkładania pieniędzy w ten rynek bardziej chętnie.

Co ciekawe, ankieta przeprowadzona przez IW Capital wykazała, że ​​38% brytyjskich inwestorów kryptograficznych “nierozumie zjawiska kryptowalut”, a co trzecia uważa, że ​​rynek znajduje się w bańce spekulacyjnej, która pęknie w niedalekiej przyszłości. Można przypuszczać, że tylko 5% ankietowanych przez IW Capital uzyskało “zyski finansowe” z inwestycji w kryptowaluty.

Inne badania poparły wyniki Winkelspechta, które wskazują na młodych ludzi, którzysą bardziej zainteresowani kryptowalutami. W innym czerwcowym badaniu stwierdzono, że 21% brytyjskich millenialsów wolałoby umieścić swoje pieniądze w kryptowalutach, takich jak bitcoin, niż w nieruchomościach, którą uznają za inwesycję “wysokiego ryzyka”.

Badania te pojawiły się w czasach, gdy cena Bitcoin, flagowej kryptowaluty, zaczyna się poprawiać po trwającym miesiąc trendze spadkowym, który zepchnął Bitcoin z poziomu około 20 000 USD w połowie grudnia do około 6370 USD w czasie pisania artykułu.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.