Bobby Lee: $60 000 za Bitcoin w 2020

Bobby Lee, współzałożyciel BTCC i brat twórcy Litecoin, Charlie’ego Lee, niedawno postawił hipotezę dotyczącą sztandarowej kryptowaluty, czyli Bitcoin: jego cena powinna przekroczyć 60 000 USD do 2020 po zmniejszeniu o połowę bloku.

Poprzez różne tweety przedsiębiorca ujawnił, że wierzy, że gdy cena BTC osiągnie 60 000 USD, a jego łączna wartość obrotu wyniesie ponad 1 bilion USD, co z kolei spowoduje, że jego cena stanie się bardziej stabilna dzięki wyższej globalnej płynności:

Gdy Bitcoin przejdzie w ciągu najbliższych lat poziom 60 000 USD, osiągnie łączną wartość obrotu wynoszącą 1 bilion USD. To będzie ogromny kamień milowy dla BTC, a to doprowadzi do większej stabilności cen, wyższej globalnej płynności, a nawet szybszego przyjęcia na całym świecie.

Jego przewidywania sugerują, że długotrwałe przełamanie bariery mentalnej o wartości 1 biliona USD  pomoże skoczyć kryptowalcie do nowych poziomów powyżej 60 000 USD, ponieważ większość inwestorów instytucjonalnych będzie inwestować w kryptowaluty dzięki jej zwiększonej płynności.

Wstępne prognozy Lee nie zostały dobrze odebrane na jego mikro blogu, ponieważ różni użytkownicy wskazywali na rozmaite błędy w jego prognozie. Niektórzy twierdzili na przykład, że cena kryptowaluty zależy tylko od podaży i popytu, a nie od efektów rozrostu bądz ulepszenia sieci blockchain.

Odpowiadając na krytykę, Lee napisał w kolejnm tweecie:

#Mining & #BlockReward wyjaśnia, dlaczego ceny #Bitcoin wzrosną: kiedy zacząłem w 2011 r., Dzienna globalna produkcja (nowa cena BTC x) wynosiła 36 000 USD. W 2015 r. Wyniosło to 1,8 mln USD. Dzisiaj jesteśmy na 12 milionów dolarów. Oznacza to, że globalnie, siła hossy rośnie, zużywając nawet 12 milionów dolarów kosztów energii elektrycznej.

Dodał także, że wykorzystanie tej ilości energii elektrycznej nie jest wadą, ponieważ kryptowaluta korzysta z algorytmu konsensusu „proof of work” (PoW), który pomaga zapewnić jego decentralizację, co oznacza, że ​​jest jeszcze bezpieczniejszy dzięki dodaniu większego hashpower.

Przedsiębiorca dodał, że po kolejnej wypłacie o połowe mniejszeh nagrody za wydobycie w okolicach wiosny 2020, wydobycie Bitcoina spadnie do 900 BTC/dzień. Jeśli wzrost mocy sieci będzie wzrastał, koszty energii elektrycznej mogą osiągnąć 54 miliony dolarów dziennie, prowadząc  BTC do poziomu nawet 60 000 USD.

Następnie porównał sprawę wydobycia Bitcoin do tej dotyczącej wydobycia złota. W 2017 Lee powiedział, że wydobyto 3150 ton złota, co oznacza, że ​​jego dzienna produkcja wyniosła 8 630 kilogramów. Według dzisiejszej ceny to 335 milionów dolarów złota dziennie. Wydaje się, że przemysł wydobywczy złota wydaje każdego dnia mniej:

Przemysł #BitcoinMining ma tylko 12 milionów USD dziennie, w porównaniu do 335 milionów USD dziennie dla branży #GoldMining.
Przewiduję, że #hashpower będzie nadal rosło dla #Bitcoin z rosnącymi codziennymi liczbami $.
Gdy globalna dzienna produkcja osiągnie 54 miliony USD w ciągu 2 lat, to da to BTC cenę 60 000 USD.

W odpowiedzi do namolnych krytyków, którzy  niedawno twierdzili, że BTC nigdy nie przekroczy 10 000 USD, Lee zaprosił ich do obstawiania i sprawdzenia ponownego w ciągu trzech lat. Zwłaszcza Tom Lee, założyciel Fundstrat Global Advisors, również niedawno opublikował analizę dotyczącą możliwych wzrostów na Bitcoin. Twierdzi on, że relatywnie nieznana korelacja między BTC a rynkami wschodzącymi może sprawić, że Bitcoin zakończy rok „na wybitnie wyższym poziomie”. Do końca roku Lee utrzymuje swoją prognozę dla BTC na poziomie 25 000 USD.

W czasie pisania artykułu Bitcoin jest wyceniany na 6 700 USD po spadku o 0,8% w ciągu ostatnich 24 godzin. Warto zaznaczyć, że BTC rośnie od 11 sierpnia, kiedy spadł poniżej poziomu 6 000 $. Dzisiejsza szczegółowa analiza pary BTCPLN dostępna jest podniżej:

(Żadna z informacji tutaj zawartych nie jest „rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).)

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.