Binance, największa giełda kryptowalut, zaangażowała się w pierwszy zdecentralizowany bank, który zostanie otwarty na Malcie. W przyszłości Founders Bank będzie oferował żetony, z którymi inwestorzy mogą uczestniczyć w spółce.

Bloomberg poinformował 12 lipca, że ​​Binance nabył 5% udziałów w pierwszym na świecie zdecentralizowanym banku. Bank Founders będzie oparty wyłącznie na technologii blockchain. Ponieważ Founders Bank współpracuje z platformą pozyskiwania funduszy Neufund, może nabyć tokeny “dzielenia się” za pośrednictwem tej platformy, mówi Binance.

Bank ma nadzieję uzyskać licencję od UE, aby mogła oficjalnie rozpocząć działalność. Jeśli pozwolenie zostanie zrealizowane, bank będzie pierwszym zdecentralizowanym i wspólnotowym bankiem na świecie.

“Malta jest teraz fuzją dla tradycyjnych i blockchainowych finansów. Wiele może się wydarzyć w ciągu 3 krótkich miesięcy “, powiedział Changpen Zhao, dyrektor generalny Binance.

The Founders Bank zadeklarował, że będzie to pierwsze stabilne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie bankowe, które wypełni lukę pomiędzy tradycyjnym światem finansowym a firmami krypto.

Według firmy każdy, kto później jest właścicielem tokena uczestnictwa, staje się współwłaścicielem Founders Bank. Ponadto ten nowy rodzaj modelu biznesowego i finansowego może zająć Maltę o krok dalej w ekosystemie kryptograficznym.

“Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być jednym z pierwszych inwestorów w tej włączającej społeczności i przełomowej inicjatywie, a także zbadać pełen zakres usług bankowych. Z niecierpliwością oczekujemy także dalszego rozwoju możliwości blockchain na Malcie i dalszych partnerstw w tym regionie “, powiedział Urząd Prezesa Rady Ministrów Malty.

Bank chce skupić się na firmach technologicznych i biznesowych i zamierza zaoferować rozwiązania bankowe “pierwszej klasy”. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich kont bankowych zarówno z aplikacji mobilnych, jak i stacjonarnych. Ponadto bank chce zapewnić karty kredytowe. Obecnie firma oczekuje na wydanie licencji bankowej od maltańskiego urzędu podatkowego. Inicjatywa powinna rozpocząć się w 2019 r.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.