Firma Neufund ogłasiła 2 sierpnia rozpoczęcie współpracy z BitBay, wiodącą europejską giełdą kryptowalut.

Giełda BitBay, mająca obecnie swoją siedzibę na Malcie, dołącza do rosnącej wspólnoty partnerów Neufund ze strony rynku wtórnego i ma na celu zapewnienie wymiany żetonów typu equity wyemitowanych w ramach Token Equity Offerings.

Dzięki partnerstwu inwestorzy będą mogli kupować i sprzedawać tokeny typu equity z walutami fiducjarnymi. Na stronie Neufund czytamy:

Dzięki współpracy z BitBay tokeny przyniosą bardzo potrzebną płynność tradycyjnym aktywom inwestycyjnym, w tym instrumentom kapitałowym. Przyjmując partnerstwo z BitBay, robimy kolejny krok w kierunku stania się pierwszą kompleksową platformą emisji pierwotnej dla tokenów zabezpieczających, w szczególności tokenów typu equity.

Ogłoszenie nawiązuje do partnerstwa Neufund z giełdą Binance i z Maltańską Giełdą Papierów Wartościowych. Niedawno firma Neufund ogłosiła, że ​​siedem firm z pięciu krajów zgłosiło chęć przeprowadzenia oferty Equity Token Offerings przez Neufund, a ponad tysiąc inwestorów zadeklarowało przyszłe inwestycje. BitBay, którego zbywalne pary walutowe zawierają polski złoty, euro i amerykański dolar, będzie pierwszym partnerem handlowym umożliwiającym firmom zlikwidowanie swoich żetonów kapitału własnego w stosunku do waluty fiducjarnej.

BitBay niedawno przeniósł swoją działalność do Malty, państwa członkowskiego UE, które niedawno wydało trzy ustawy regulujące DLT.

“Cieszymy się, że BitBay wśród naszych partnerów wzbudza wielkie emocje. Misją Neufund jest ułatwianie pozyskiwania funduszy dla firm, przynosząc inwestorom bardziej płynne aktywa inwestycyjne, a nasze partnerstwo umożliwi inwestorom likwidację inwestycji bezpośrednio w waluty fiskalne – komentuje Zoe Adamovicz, prezes i współzałożyciel firmy Neufund.

BitBay to trzecia co do wielkości giełda kryptowalut w Europie. Platforma została założona w 2014 roku w Polsce. Jej udział w krajowym rynku wynosi około 70%. Od samego początku BitBay koncentruje się na ekspansji międzynarodowej. Dziś ma prawie milion użytkowników na całym świecie i zatrudnia ponad 100 osób. Giełda oferuje ponad 20 kryptowalut i pozwala na wpłaty i wypłaty depozytów w USD, EUR i PLN.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.