Opera uruchamia wbudowany portfel krypto dla swojej przeglądarki internetowej

Przeglądarka internatowa Opera wkrótce będzie miała wbudowany portfel kryptograficzny do swojej aplikacji na komputery stacjonarne.

Nowa funkcja będzie uważana za bezpieczniejszą i wydajniejszą dla użytkowników Opery, ponieważ pozwala im przechowywać i wykorzystywać kryptografy bezpośrednio w przeglądarce, zamiast instalować rozszerzenia lub aplikacje.

Opera ma już „testowy” mobilny portfel kryptograficzny, który rozpoczął się w lipcu tego roku, jako że oprócz wersji beta Opera dla Androida. A ten mobilny portfel będzie niezbędny do uruchomienia portfela na komputery.

Mimo że w dalszym ciągu są one konserwowane, funkcjonalność zyskała pozytywne reakcje ze strony społeczności kryptograficznej, a duże zainteresowanie oprogramowaniem stało się katalizatorem większego wbudowanego portfela kryptograficznego.

Ostatnia wersja
Najnowszy portfel na komputery działa w takie sposób, że łącząy się z istniejącą mobilną aplikacją portfela do kryptografii użytkownika za pomocą skanu QR, który zostanie przeskanowany. Ten kod QR zsynchronizuje dwa portfele.

Pozytywne posiadanie dwóch połączonych ze sobą portfeli oznacza dla jednego – zwiększone bezpieczeństwo. Portfel na komputery stacjonarne może współdzielić bezpieczną blokadę telefonu, a użytkownik może podpisywać transakcje za pomocą odcisku palca, w przeciwieństwie do wprowadzania haseł do przeglądarki. Dzięki temu cały proces jest bardziej „kontrolowany przez użytkownika”, podobnie jak obecny portfel kryptograficzny Android. Klucze prywatne są przechowywane w telefonie, a nie na scentralizowanym serwerze.

Jakie krypto są wspierane przez portfel?
Podobnie jak w przypadku portfela aplikacji mobilnych, komputer stacjonarny obsługuje tokeny oraz cyfrowe kolekcje.

„Dodając portfel kryptowalut bezpośrednio do przeglądarki, wyeliminowaliśmy potrzebę instalacji rozszerzeń lub oddzielnych aplikacji. Otwarcie przeglądarki PC na kryptowaluty to drugi krok Opery w kierunku współtworzenia rynku kryptowalut i głównego nurtu Web 3.0.” – powiedział Charles Hamel, menadżer odpowiedzialny za produkt.

Integracja portfela kryptowalut w Operze pomoże wprowadzić kryptowaluty do mainstreamu. Aktualna wersja aplikacji wspiera póki co ETH i tokeny ERC-20 oraz ERC-721 (które automatycznie wyświetlane są użytkownikom). Programiści planują w przyszłości dodać obsługę kolejnych kryptowalut.

Decyzja o dodaniu do przeglądarki internetowej zintegrowanego portfela kryptowalut jest częścią długofalowej strategii firmy, która koncentruje się na bardziej wymagających użytkownikach, zainteresowanych zaawansowanymi funkcjami.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.