W środę (8 sierpnia 2018), Dan Morehead, założyciel i dyrektor generalny zogniskowanej na kryptowalutach firmy inwestycyjnej Pantera Capital, powiedział w wywiadzie dla Fast Money CNBC, że upłynie dużo czasu zanim ETF na Bitcoin zostanie zatwierdzony przez SEC, a inwestorzy powinni skupić się na ogłoszeniu przez Intercontinental Exchange (ICE) o zbliżającej się giełdzie kryptowalut Bakkt.

Segment Bitcoin na Fast Money rozpoczął się od korespondenta prasowego, Boba Pisani, mówiącego o amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która opóźnia decyzję o ETF Bitcoin VanEck-SolidX:

“Problem polega na tym, że nie jesteśmy bliżej do ETF na Bitcoin pomimo nowatorskiego podejścia do problemu, który nurtuje SEC. Decyzja została odłożona do 30 września, ale nie oszukujmy się: SEC jest prawdopodobnie nie zastanawiając się zbyt długo nad tym odrzuci ETF, tak samo jak odmówili oni ETF  braci Winklevoss w zeszłym miesiącu. Powodem, dla którego mogą oni propozyję ETF odrzucić, jest to, że po prostu nie rozwiązuje ona w pełni problemów, które martwią SEC w kwestii Bitcoin. “

Pisani następnie starał się wyjaśnić co uważa za główną obawę SEC dotyczącą Bitcoin: “Większość transakcji bitcoinowych odbywa się poza Stanami Zjednoczonymi na nieuregulowanych giełdach, które podlegają oszustwom i manipulacji.” Następnie powiedział, że aplikacja ETF VanEck-SolidX na  Bitcoin ETF próbuje rozwiązać te problemy na dwa sposoby:

  • bardzo wysoka cena (200 000 USD), aby “odstraszyć” większość inwestorów detalicznych;
  • składnik ubezpieczeniowy chroniący inwestorów przed kradzieżą monet

Jednak Pisani uważa, że ​​to nie wystarczy, aby zadowolić SEC. Jeśli chodzi o to, jak bardzo aprobata ETF na Bitcoin jest istotna dla rynku, sądzi on, że jest to dla niego bardzo ważne. Podkreśla on, że jeśli spojrzysz na ruchy cen Bitcoin między 1 lipca 2018 a 8 sierpnia 2018, możesz zauważyć, że cena Bitcoin wydaje się być w dużej mierze uzależniona od spekulacji wokół ETF na Bitcoin, ponieważ Bitcoin nie wydaje się mieć zbyt dużego momentum wzrostowego i potrzebuje nowych kupców, aby podnieść cenę.

Następny w programie był Dan Morehead. Zapytano go, co sądzi o opinii Pisaniego, że ostatni spadek ceny bitcoinów wydaje się wysoce skorelowany z trudnością uzyskania zgody SEC na ETF Bitcoin. Morehead wyjaśnił, dlaczego sądzi, że inwestorzy zbyt mocno reagują na wiadomości o SEC odraczającym decyzję w sprawie ETFu VanEck-SolidX na  Bitcoin ETF:

“Myślę, że najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Bitcoin jest jak przedsięwzięcie na wczesnym etapie, ale ma cenową podaż w czasie rzeczywistym    i to jest wyjątkowa rzecz . Ludzie są naprawdę przesadnie podekscytowani ceną. Odrzucenie ETF to ta sama historia, którą mieliśmy od pięciu lat, myślę, że SEC bardzo ostrożnie traktuje fundusze ETF. “

Jeśli chodzi o to, jak istotną kwestią jest to, że ETF Bitcoin ma powstrzymać spadek cen Bitcoina, Morehead powiedział, że to wszystko jest kwestią perspektywy. Sugerował także, że inwestorzy nie powinni trzymać się z daleka, czekając na zatwierdzenie ETF Bitcoin:

“Myślę, że upłynie sporo czasu, zanim ETF zostanie zatwierdzony. Ostatnią klasą aktywów, która uzyskała zatwierdzenie do certyfikacji ETF, była miedź, a ta była na Ziemi od 10 000 lat, a mimo to została zatwierdzona w 2012 roku po bardzo długim wieloletnim procesie. Myślę, że ETF i Bitcoin wciąż mają wiele do zrobienia. “

Morehead został następnie zapytany o to, co widzi jako kolejny katalizator dla wzrostów ceny Bitcoin. Morehead odpowiedział:

“W ciągu ostatnich trzech lub czterech dni roboczych mieliśmy dwie wiadomości: ETF został odrzucony po raz piąty – to nie wydaje mi się zbyt interesujące, ale w piątek spółka dominująca w New York Stock Exchange, która jest właścicielem $42 miliardów , uruchomiła giełdę kryptowalutową o nazwie Bakkt, co jest ogromną wiadomością, która będzie miała bardzo głęboki wpływ na rynki w ciągu następnych pięciu czy dziesięciu lat, i moim zdaniem, jest to na czym ludzie powinni się skupić. “

Wreszcie, jeśli chodzi o to, gdzie myśli, że cena Bitcoin się znajdzie niedługo, Morehead powiedział, że może jeszcze nieco spaść, ale myśli, że “za rok, to będzie dużo wyższe niż dzisiaj”.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: