Baidu, wiodąca chińska wyszukiwarka, niedawno dołączyła do portalu Alibaba i Tencent, dystansując się od kryptowalut pośród chińskich represji. Baidu przeniosło się teraz do cenzurowania dyskusji kryptograficznych na forach internetowych.

Według lokalnego serwisu informacyjnego China Times, Baidu niedawno zamknął niektóre z najpopularniejszych forów związanych z kryptowalutą, znanych jako usługi Post Bar. Wśród usuniętych forów są “Digital Currency Bar” i “Virtual Currency Bar”.

Podczas wyszukiwania tych forów w trybie online, użytkownikom wita się wiadomość, która brzmi:

[To forum jest tymczasowo zamknięte] zgodnie z odpowiednimi przepisami, regulacjami i politykami.

Zgodnie z China Times, Baidu “zaostrzyło kontrolę nad cyfrową walutą i nie pozwoli na sub-fora pod tym tematem” w oparciu o wyżej wymienione powody. Biznes forum Baidu został uruchomiony w 2003 roku, aw szczególności ma ponad 300 aktywnych użytkowników miesięcznie.

Posunięcie Baidu nastąpiło wkrótce po tym, jak Tencent i Alibaba ujawnili, że atakują krypto. Sam Tencent ujawnił, że zakazuje handlu kryptowalutami w popularnej aplikacji WeChat za pomocą środków, które podobno obejmują monitorowanie transakcji w czasie rzeczywistym i transakcje blokujące uznawane za podejrzane.

Podobnie, największy procesor płatności w Chinach, Alipay, zablokował konta angażujące się w handel pozagiełdowy (OTC), ostrzegając użytkowników przed “fałszywą propagandą”. W jaki sposób Alipay i Tencent monitorują transakcje kryptograficzne są obecnie niejasne.

Chiny rozpoczęły atak na kryptowaluty we wrześniu zeszłego roku, kiedy to zakazano krajowych giełd kryptowalut i ICO z tego kraju. Ruch zmusił różne firmy do przeprowadzki za granicę. Od tego czasu projekty ICO zaczęły powstawać w bardziej przyjaznych systemach prawnych, takich jak Singapur. Wiele z nich, jak wynika z raportów, nadal koncentruje się na pozyskiwaniu nowych klientów w Chinach za pośrednictwem platform internetowych takich jak Telegram i WeChat.

Cenzorzy w Chinach zamknęli ostatnio wiele kont związanych z kryptowalutami na WeChat, w tym niektóre z popularnych startupów medialnych. Wcześniej w tym miesiącu centralna dzielnica Chaoyang w Pekinie rozpowszechniała zawiadomienie o zakazie budynków biurowych, centrów handlowych i hoteli, od organizacji wydarzeń promujących kryptowaluty.

Według niektórych władze w kraju mają blokować dostęp do 124 witryn związanych z kryptowalutą w kraju, aby powstrzymać chińskich obywateli przed handlowaniem kryptografią. Niektórzy użytkownicy w tym kraju już teraz omijają cenzurę wymuszoną przez “Great Firewall of China” za pośrednictwem wirtualnych sieci prywatnych (VPN).


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.