Yahoo Finance zaintegrowało obsługę handlu Bitcoin, Litecoin i Ethereum

Yahoo Finance, jedna z najpopularniejszych na świecie witryn z wiadomościami finansowymi, oferuje teraz opcję kupowania lub sprzedawania Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) i Ethereum (ETH) bezpośrednio w interfejsie, który dostarcza danych rynkowych (dostarczanych przez CryptoCompare). Chociaż Yahoo dostarcza również informacje o innych kryptowalutach, obecnie wyświetla opcję tylko „Kup” i „Sprzedaj” dla tych trzech.

To wsparcie dla handlu kryptograficznego jest wynikiem partnerstwa z firmą TradeIt, który zapewnia infrastrukturę API (Application Programming Interface), która „łączy inwestorów detalicznych i deweloperów aplikacji z dowolnym brokerem finansowym online”. Działa to w ten sposób, że jeśli twój broker jest jednym z obsługiwanych przez TradeIt (obecnie dwie z najpopularniejszych platform kryptograficznych w Stanach Zjednoczonych są obsługiwane: Coinbase i Robinhood), możesz połączyć swoje konto maklerskie z Yahoo Finance (które nie zapisuje żadnych danych z Twojego konta).

 Początkowo ta funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli okaże się popularna wśród inwestorów detalicznych, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Yahoo stopniowo oferowało ją także w innych krajach.

Wiadomość ta została entuzjastycznie powitana głównie na Twitterze:

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.