Wczoraj rano Bitcoin Cash znajdował się na poziomie około 442 USD. Po wydaniu przez Bitmain prospektu emisyjnego IPO ceny powoli zaczęły rosnąć. W ciągu dnia cena wzrosła o 19%, aw ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła do 570 USD, uzyskując 29% wzrost.

Ten wzrost cen był bardzo potrzebny fanom Bitcoin Cash. Kryptowaluta spadła o 86% z rekordowego poziomu 4100 $ w grudniu 2017.

W ciągu ostatnich kilku tygodni, altcoiny osiągnęły ogromne zyski. DOGE, XRP, a teraz BCC złamały swój trend spadkowy i dają ulgę bykom. Rynek niedźwiedza wcale się nie skończył, ale to ostatnie zachowanie może oznaczać, że koniec jest bliski.

Wzlot BCC jest niemal na pewno wynikiem niedawnego wydania przez Bitmain prospektu emisyjnego IPO (26 września). Prospekt emisyjny pokazuje, że oferta IPO Bitmaina przebiega sprawnie, dzięki 442 mln USD pozyskanego kapitału.

Na dzień dzisiejszy nie ogłoszono daty IPO. Po uruchomieniu IPO Bitmain będzie dysponował dużym kapitałem inwestycyjnym przeznaczonym na rozwój działalności. Fundusze IPO zapewnią wzrost w Bitmain, który w tym roku konsekwentnie obniżał ceny swoich produktów.

Gigant górniczy ponosi straty na obecnym rynku niedźwiedzia. W prospekcie emisyjnym znajdują się dwa krytyczne informacje, które świadczą o ich sytuacji finansowej:

Po pierwsze, okazało się, że Bitmain uzyskał zysk netto za II kw. 2018 w wysokości 395 milionów USD, co jest zaskakującym odkryciem, biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania i rentowności wydobycia w 2018 roku. Ten kwartalny wynik nie oznacza jednak, że Bitmain nie odbije się. W pierwszym kwartale 2018 r. Zysk netto wyniósł 1137 mln USD, co zrekompensowało straty w II kwartale.

Po drugie, prospekt emisyjny ujawnia, że ​​w 2017 i 2018 Bitmain wydał 493 mln USD na badania i rozwój nowego chipu. Pomimo tych wszystkich wydatków, Bitmain nie wydał nowego, cieńszego chipa niż ten, który jest obecnie używany przez ich platformy. Co więcej, konkurencja w branży górniczej rośnie, ponieważ konkurenci Bitmain, tacy jak BitFury, nadal produkują nowsze i silniejsze produkty. Inwestorzy postrzegają IPO Bitmain jako szansę na przetrwanie firmy i biorąc pod uwagę fakt, że Bitmain wyraźnie obsługuje BCH, dobra wiadomość dla Bitmain to dobra wiadomość dla BCH.

Cały prospekt Bitmain można przeczytać tutaj.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: