Bitfinex otwiera giełdę opartą tylko na Ethereum

Bitfinex, jedna z wiodących giełd kryptowalut, ogłosiła wprowadzenie hybrydowej giełdy kryptowalut opartej wyłącznie na Ethereum. Na początek użytkownicy będą mogli handlować 57 żetonami.

W chwili pisania tego artykułu Bitfinex to piąta co do wielkości giełda kryptowalut, która w ciągu ostatnich 24 godzin obsłużyła ponad 317 milionów USD według danych z CoinMarketCap.

Po ponad roku w fazie testów, Ethfinex, portal hybrydowy, oparty na Ethereum, ogłosił oficjalną premierę w komunikacie prasowym. Ethfinex to zintegrowana platforma umożliwiająca natychmiastowy handel ponad 57 tokenami opartymi na ethereum bez polegania na scentralizowanym pośredniku. Przemawiając w tej sprawie, Will Harborne – dyrektor ds. Operacji w Ethifinex – powiedział:

„Jesteśmy już na mecie. Właśnie nasza ciężka praca i poświęcenie jest już na końcowym etapie w tworzeniu zdecentralizowej, zarządzanej przez społeczność platformy handlowej. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwością wykorzystania Ethereum do dostarczania wyrafinowanych, bezzasadnych doświadczeń handlowych użytkownikom na całym świecie oraz do dalszego rozszerzania granic zdecentralizowanych giełd.” -powiedział Will Harborne, dyrektor operacyjny Ethfinex.

„Wprowadzenie Ethfinex Trustless – rozwiązania transakcyjnego opartego na Ethereum, które zapewnia bezpieczeństwo, prywatność i kontrolę w rękach użytkownika”, ogłosił dziś Ethfinex.

Podobno platforma hybrydowa osiągnęła już dzienny obrót w wysokości 70 milionów USD.

Ethfinex umożliwia handel za pomocą takich rozwiązań jak MetaMas, Trezor, Keystore i inne. Jest to platforma, która rzekomo eliminuje obawy związane ze scentralizowanymi wymianami.

W lipcu Vitalik Buterin krytykował scentralizowaną wymianę kryptowalut, mówiąc, że ma nadzieję, że „pójdą spalić się w piekle tak bardzo, jak to możliwe”.

Według Harborne’a nowa platforma wprowadzona przez Bitfinex próbuje rozwiązać te problemy:

„Poprzez usunięcie szeregu obaw związanych z obecnymi scentralizowanymi podmiotami, Ethfinex ma na celu napędzanie nowej ery cyfrowego handlu aktywami, która priorytetowo traktuje osoby odpowiedzialne za kontrolę nad bezpieczeństwem, prywatnością i płynnością podczas ich doświadczeń handlowych. Naszym celem jest pokazanie siły zdecentralizowanych i pozbawionych zaufania rozwiązań transakcyjnych, ponieważ ta ekscytująca podróż trwa.”

Ethfinex używa swojego natywnego Nectar (NEC) tokena, który jest przydzielany użytkownikom co miesiąc w oparciu o ich wolumeny handlowe. Bitfinex zamierza, aby ta giełda służyła jako ekosystem w którym główną role odgrywa społeczność. Koszty platformy, listingi tokenów i decyzje w zakresie zarządzania platformą są rozdzielane między użytkowników.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.