Blokada reklam kryptowalutowych w Google zniesiona

Niedawno ogłoszono wiadomości dotyczące zakazu reklam kryptowalut przez Google, która zniesie zakaz niektórych reklam związanych z kryptowalutami i planuje zezwolenie na na zakup przestrzeni reklamowej Google w USA i Japonii przez regulowane giełdy kryptowalut. Ta nowa polityka rozpocznie się 1 października 2018 r.

Google ogłosił, że ma zamiar ograniczyć reklamy związane z kryptowalutami w marcu tego roku, ale nie weszło ono w życie aż do czerwca. Firma chciała chronić konsumentów przed oszustwami. Nawet teraz, gdy zakaz reklamy został w dużej mierze zniesiony, wstępne oferty monet (ICO), portfele kryptograficzne oraz porady handlowe i inwestycyjne wciąż nie są dozwolone w przestrzeni reklamowej Google.

„Nie mamy kryształowej kuli, aby wiedzieć, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, ale widzieliśmy wystarczająco dużo szkód dla konsumentów lub potencjalnych szkód dla konsumentów, że jest to obszar, który chcemy podejść z najwyższą ostrożnością” Scott Google Spencer powiedział CNBC w momencie jej pierwotnego zakazu.

W czasie kiedy ogłoszono zakaz reklamy kryptograficznej, przestrzeń kryptowalutowa straciła już 500 miliardów dolarów wartości ze stanu w styczniu. Wielu nowych i niewykształconych inwestorów wychodziło z inwestycji podczas rynku wzrostowego i zabierało swoje pieniądze, ponieważ nigdy wcześniej nie widzieli rynku kryptowalut na czerwono.

W tamtym czasie było wielu oszustów infiltrujących przestrzeń z fałszywymi ICO, a hakerzy nadal włamywali się do giełd kryptograficznych. Google nałożył zakaz reklamy kryptograficznej, aby odtworzyć go bezpiecznie, a teraz powoli wycofuje się z pierwotnego zatrzymania. Posunięcie  Google następuje po decysji Facebooka, które umożliwiło reklamy ICO firmom związanym z kryptowalutami już w czerwcu.

Firma macierzysta Alphabet firmy Google zarabia około 85 procent całkowitych przychodów z reklam. W pierwszej połowie 2018 r. Alphabet zanotował prawie 55 mld USD przychodów z reklam.

Zainteresowane strony, które chcą płacić za przestrzeń reklamową Google, będą musiały złożyć wniosek o certyfikat, aby wyświetlać reklamy w każdym kraju z osobna. Dzisiaj wiele najpopularniejszych kryptowalut dostrzega zyski na rynku, a powodem może być mechanizm blokady reklam kryptowalut Google.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.