Goldman Sachs CFO: bank pracuje nad derywatami Bitcoin dla klientów

Jeden z najlepszych managerów Goldman Sachs chciał oczyścić powietrze w czwartek po tym, jak bank zrezygnował z planów otwarcia działu handlowego dla kryptowalut.

„Nigdy nie myślałem, że będę używał tego terminu, ale naprawdę muszę opisać te wiadomości jako „fałszywe” wiadomości” – powiedział Martin Chavez, dyrektor finansowy Goldman Sachs na scenie podczas konferencji TechCrunch Disrupt Conference w San Francisco.

CFO powiedział, że Goldman pracuje nad rodzajem dyrewatów na Bitcoiny, ponieważ „klienci tego chcą”:

„Kolejnym etapem poszukiwań jest to, co nazywamy niedoręczalnymi forwardami, są rozliczane w dolarach amerykańskich, a cena referencyjna to cena BTCUSD ustalona przez zestaw giełd”.

Cena Bitcoin i innych najważniejszych kryptowalut spadła po wstępnym raporcie Business Insider na początku tego tygodnia. Gigant z Wall Street rozważa wprowadzenie opcji kryptowaluty dla klientów w ubiegłym roku. Ale nigdy nie było jasne, co planuje bank.

„W odpowiedzi na zainteresowanie klientów cyfrowymi walutami, zastanawiamy się, jak najlepiej im służyć w tej przestrzeni”, powiedziała rzeczniczka Goldman w październiku.

Lloyd Blankfein, odchodzący prezes banku, napisał w październiku na Twitterze, że Goldman „nadal myśli o bitcoinach” i że bank „nie aprobuje / ale też nie odrzuca tego pomysłu”.

Chavez w czwartek chciał podsumować raport z tego tygodnia o bankach, które odkładały plany, ale także jasno powiedzieć, że nigdy nie było wyznaczonego terminu na wykonanie tych starań.

„Kiedy rozmawialiśmy o eksploracji cyfrowych zasobów, które miały być procesem, który ewoluowałyby z biegiem czasu,” powiedział Chavez. „to może ktoś, kto myślał o naszej działalności na tym polu, był bardzo podekscytowany tym, że zrobimy rynki głównie na fizycznego Bitcoina, ale ich jeszcze nie ma”.

Goldman Sachs rozlicza kontrakty terminowe związane z Bitcoinem oferowane przez CBOE i CME od maja tego roku i zapewnia płynność rynkową na te kontrakty.

Jeśli chodzi o fizyczny Bitcoin, Goldman nie jest jeszcze na to gotowy. Zanim bank będzie mógł posunąć się naprzód, konieczne jest zapewnienie bezpiecznego rozwiązania w zakresie przechowywania Bitcoina, powiedział dyrektor finansowy banku:

„Bitcoin fizyczny jest czymś niezwykle interesującym i niezwykle trudnym,” powiedział. „Z punktu widzenia nadzoru, nie widzimy jeszcze instytucjonalnego rozwiązania dla Bitcoina, jesteśmy zainteresowani tym, że to istnieje ale jest to jeszcze długa droga”.

Problemy z niestabilnością bitcoinów, bezpieczeństwem i miejscem przechowywania rzeczywistych aktywów stanowiły barierę wejścia dla inwestorów instytucjonalnych. Możliwość wejścia na rynek takich firm jak Goldman zwiększyła pozytywne nastroje i podbija ceny wyżej.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.