Jack Ma, prezes zarządu Alibaba, nigdy nie był nieśmiały z powodu swoich przemyśleń na temat najnowszych technologii. Chiński biznesmen, inwestor i filantrop był od dawna zwolennikiem technologii blockchain, ale niedawno wydał stanowcze oświadczenie na temat jej przyszłości.

Ma wierzy, że blockchain i inne zaawansowane technologie wciąż muszą udowadniać, że mogą pomóc społeczeństwu rozwijać się w kierunku “bardziej ekologicznym i sprzyjającym włączeniu społecznemu i integracji”, podał lokalny serwis informacyjny cnBeta.

Ma powiedział obecnym na Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji, która odbyła się w Chinach:

“Wiek Danych to dla producentów wielka szansa na zreformowanie branży. Ale blockchain i IoT będą technologią bez znaczenia, chyba że będą w stanie promować transformację przemysłu wytwórczego i ewolucję społeczeństwa w kierunku bardziej ekologicznego i bardziej integracyjnego kierunku. “

Temat Ma skupiał się głównie na wyzwaniach i błędnych wyobrażeniach na temat sztucznej inteligencji (AI). Jednak w swoim przemówieniu zarezerwował miejsce na internet rzeczy (IoT) i technologię blockchain.

Chiński miliarder niedawno obchodził swoje 54. urodziny i ogłosił, że odszedł ze stanowiska prezesa zarządu w swojej firmie Alibaba. Ma pozostanie w zarządzie Alibaba, ale chciałby bardziej skupić się na nauczaniu.

“Chodzi o to, że nie chcę umrzeć w moim biurze. Chcę umrzeć na plaży “, powiedział w wywiadzie dla Charlie Rose.

Ma jest jednym z ośmiu założycieli Uniwersytetu Hupan i najprawdopodobniej będzie uczyć na uniwersytecie po przejściu na emeryturę. Hupan przyjmuje rocznie 30-40 kandydatów i koncentruje się na przedsiębiorczości i innowacyjnej technologii.

Technologia Blockchain jest prawdopodobnie obszarem zainteresowania na uniwersytecie, jak Justin Sun, założyciel TRON, właśnie ukończył studia jako najmłodszy absolwent Uniwersytetu Hupan.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.