Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, niedawno przeprowadził wywiad z Bloombergiem i stwierdził, że krypto zbliża się do swojego “sufitu”. Buterin uważa, że ​​dni eksplozywnego rozwoju krypty prawdopodobnie pojawiły się i zniknęły.

Vitalik Buterin uważa, że ​​każda przeciętna osoba zwracająca uwagę na wiadomości wie o blockchain i krypto-walucie. Z tego powodu kolejny 1000-krotny wzrost w branży jest mało prawdopodobny:

“Przestrzeń blockchain zbliża się do punktu, w którym znajduje się sufit” – powiedział Buterin Bloombergowi. “Jeśli porozmawiasz ze średnią wykształconą osobą, prawdopodobnie słyszsła ona o blockchain przynajmniej raz. Nie ma szansy na kolejny tysiąc razy większy wzrost na czymkolwiek”.

W ubiegłym roku blockchain i crypto trafiły do ​​głównego nurtu wiadomości w drugiej połowie 2017 roku, a rynek krypto eksplodował, powodując ekstremalny wzrost kryptowalut. To nie tylko kryptowaluty eksplodowały. Firmy publiczne również oszalały na punkcie blockchain i zaczęły dodawać blockchain do swojej nazwy lub nazy firmy. Ci, którzy ogłosili, że dodali blockchain do nazwy zobaczyli, że ich akcje podskoczyły o 100% w ciągu jednego dnia, jeśli nie więcej. Jednocześnie kryptowaluty osiągały 100% procent wzrostu dziennie.

Rynek kryptowalut zaczął się korygować po tym, jak Bitcoin osiągnął w grudniu 2017 r. prawie 20 000 USD za BTC i jak do tej pory nie znalazł się ponownie w pobliżu tej kwoty.

Następne kroki

Vitalik Buterin powiedział Bloombergowi, że następnym krokiem jest sprawienie, by zainteresowani już kryptowalutą zaangażowali się w bardziej dogłębny sposób. Współzałożyciel ETH uważa, że ​​celem byłoby pozyskanie tych, którzy wciąż stoją z boku i nie podjęli jeszcze kroku, by zacząć kupować i używać kryptowaluty, a także używać technologii zbudowanej na blockchain.

“Przejdź od interesujących osób do rzeczywistych zastosowań rzeczywistej działalności gospodarczej” – powiedział Buterin.

Buterin nie jest zainteresowany inwestorami instytucjonalnymi handlującymi kryptowalutami. W rzeczywistości współzałożyciel raczej wstrzymałby inwestycje instytucjonalne na kilka lat. Zamiast tego, Buterin chce, aby rozwój i rozwój kryptografii pochodziły z rzeczywistych aplikacji i samych projektów blockchain.

Buterin zakończył rozmowę, mówiąc: “Jeśli cała ta kryptowaluta jest, czy to jest coś, co milionerzy wciąż kupują i sprzedają sobie nawzajem, to co naprawdę osiągnęliśmy?”

Czy uważasz, że to prawda? Czy też może jest szansa na kolejny paraboliczny wzrosty jak w zeszłym roku?


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.