Justin Sun, twórca sieci Tron, niedawno postanowił zaoferować 1 milion USD na sponsorowanie debaty z Nourielem Roubini, słynnym ekonomistą, który przewidział kryzys finansowy z 2008 roku, oraz Vitalikiem Buterinem, współzałożycielem Ethereum.

Wszystko zaczęło się, gdy Laura Shin, dziennikarka, która ma podcast o nazwie Unchained, koncentrujący się na przemyśle kryptograficznym, wezwała ten duet na debatę. Buterin powiedział, że byłby to świetny pomysł, ale Roubini odmówił, ponieważ nie lubił Shin. Według Roubiniego, Shin jest agętką PR, który nazywa siebie dziennikarzem dlatego zażądał też nieuprzedzonego moderatora.

Wszystko zaczęło się gdy Roubini porównał ostatnio Buterina z dyktatorem i stwierdził, że decentralizacja jest tylko mitem, który wierzą entuzjaści kryptografii. Potwierdził również, że rynek kryptografii, za pomocą indeksu Giniego, był jeszcze bardziej scentralizowany niż Korea Północna oraz, że przemysł kryptograficzny jest kolebką wszystkich oszustw.

W tym momencie do zamieszania dołączył Justin Sun, który jak to ma w zwyczaju, za pomocą tweeta oświadczył, że ​​chętnie sponsorowałby całą debatę i zaoferował zwycięzcy 1 milion USD. Według Justina wynik debaty mógłby zostać rozstrzygnięty w drodze głosowania publicznego.

Buterin wykazał pewne zainteresowanie debatą, ale stwierdził, że w wypadku wygranej prawdopodobnie podarowalibyśmy pieniądze Fundacji Przeciwko Malarii. To nie pierwszy raz, kiedy Justin Sun zaproponował taką debatę. Zasugerował już, że Paul Krugman, były laureat Nagrody Nobla, może poprowadzić debatę.

Czy Roubini weźmie udział w debacie? Trudno to stwierdzić, ponieważ nie wydaje się zbyt zainteresowany debatą bez kogoś, kogo uważa za neutralnego moderatora. Jeśli to zrobi, będzie to korzystne dla rynku, ponieważ debata nigdy nie jest czymś, co należy odłożyć na bok i dałaby Buterinowi szansę obrony przed zarzutami Roubiniego.

Justin Sun również byłby bardzo szczęśliwy, ponieważ byłby to wielki ruch promocyjny dla niego i jego sieci Tron.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.