Według niedawnej ankiety Fundstrat Global Advisors, instytucje wydają się być bardziej optymistyczne względem Bitcoina (BTC) niż członkowie społeczności kryptograficznej na Twitterze. 

Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród 25 instytucji, a także 9 500 odpowiedzi na publiczną ankietę na Twitterze przeprowadzoną 30 września, Tom Lee, partner zarządzający i szef działu badań, stwierdził w wywiadzie dla CNBC 4 października, że cena Bitcoin osiągneła dołek.

Photo by David McBee on Pexels.com

Aż 54 procent respondentów ankiety z instytucji jest optymistycznie nastawionych do tej kryptowaluty, twierdząc, że Bitcoin już w tym roku osiągnął najniższy punkt cenowy.

Gracze instytucjonalni są również optymistyczni jeśli chodzi o potencjalny przyszły wzrost Bitcoin. 57 procent ankietowanych stwierdziło, że cena Bitcoina osiągnie poziom od 15,000 $ do “księżyca” do końca 2019 roku.

Natomiast społeczność kryptograficzna na Twitterze wydaje się mniej optymistyczna wobec Bitcoin. 66 procent respondentów z sondażu Toma Lee na Twitterze twierdzi, że Bitcoin wciąż może spaść poniżej tego, co jest teraz. Tylko 40 procent zgodziło się, że Bitcoin prawdopodobnie osiągnie 15 000 USD do końca 2019 roku.

1 października Bloomberg poinformował, że inwestorzy instytucjonalni zastąpili wysokiej klasy inwestorów detalicznych jako najwięksi gracze w handlu kryptowalutami, jeśli chodzi o transakcje o wartości przekraczającej 100 000 USD. Tradycyjni inwestorzy, tacy jak fundusze hedgingowe, podobno coraz bardziej angażują się w rynki kryptograficzne poprzez transakcje pozagiełdowe.

Lee, który wydaje się być przyzwyczajony do swojej wcześniejszej prognozy, mówiącej o tym, że Bitcoin osiągnie poziom między 22 000 a 25 000 USD do końca 2018 roku, ostatnio dokonał innego optymistycznego przewidywania – tym razem o Ethereum (ETH). W wywiadzie dla Bloomberga, Lee powiedział, że Ethereum niedługo zmieni się , co spowoduje “odwrócenie trendu i silny wzrost” do 1900 dolarów za ETH do końca 2018 roku.

Z drugiej strony CEO firmy Galaxy Digital Capital Management, Mike Novogratz, wczoraj wycofał swoją wcześniejszą prognozę dla Bitcoin, mówiącą, że Bitcoin osiągnie 45 000 $ do listopada 2018 r. Teraz inwestor- miliarder nie oczekuje, że Bitcoin nawet przekroczy próg 9000 USD w 2018 roku.

A jak będzie, to jak zwykle czas pokaże.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.