Nele-Maria Palipea, założycielka usługi marketingowej i badawczej kryptowalut, ostatnio twierdziła “jest mało prawdopodobne”, że technologia blockchain “zastąpi obecną technologię” w ciągu najbliższych 5 lat.

Firma Palipea porównała tempo przyjęcia Internetu i poczty e-mail w ciągu ostatnich 40 lat z oczekiwaną szybkością przyjmowania usług opartych na blockchain. Zauważyła, że ​​e-mail został wprowadzony po raz pierwszy w 1971 roku, jednak pierwsze “duże komercyjne” dostawcy usług internetowych pojawiły się dopiero we wczesnych latach lub w połowie lat dziewięćdziesiątych. Około roku 1996/97 udostępniono powszechnie używane usługi pocztowe (takie jak Hotmail), a także w tym czasie tylko 10% Amerykanów korzystało z Internetu, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Palipeę.

Palipea, która aktywnie uczestniczy w Medium, Quora i sieci blogowej opartej na blockchainie, Steemit, wyjaśniła, że po ponad 25 latach od pojawienia się e-maila jego adopcja osiągnęła punkt (pod koniec lat 90.), kiedy “albo byłeś e-mailem lub znał kogoś, kto znał kogoś, kto używał poczty elektronicznej. “

Następnie zwróciła uwagę, że e-mail nadal nie miał “ogromnego zasięgu” w tamtym czasie, ale “niewielki stopień separacji oznaczał, że e-mail stał się czymś więcej niż zwykłym kaprysem”. Do roku 2001 około 50% lub 1 na 2 Amerykanów korzystali z Internetu regularnie, a obecnie około 50% światowej populacji ma dostęp do Internetu, ponieważ około 3,8 miliarda osób korzysta z usług poczty elektronicznej.

Pierwsze zastosowanie i wprowadzenie technologii blockchain nastąpiło prawie 10 lat temu, kiedy opublikowano white-paper kryptowaluty Bitcoin. Obecnie istnieje około 50 milionów użytkowników kryptowalut według obliczeń Palipea. 50 milionów ludzi to mniej niż 1% obecnej populacji na świecie, dlatego “wciąż jesteśmy w tyle za masową adopcją [blockchain]”, argumentuje badaczka krypto. Niemniej jednak, zwraca ona uwagę, że:

“Blockchain i kryptowaluty to ogromny szum i szansa, a ludzie mogą skorzystać z tego przez wypozycjonowanie siebie na rynku, aby zainwestować w kolejne Microsoft i Google technoligii blockchain”

Dan Larimer, główny techniczny oficer projektu kryptowalutowego EOS, powiedział, że adopcja blokowa zacznie znacząco wzrastać, gdy zacznie skutecznie rozwiązywać rzeczywiste problemy. Larimer wyjaśnił, że obecnie ludzie muszą często zmieniać hasła i muszą pamiętać (lub śledzić) naprawdę skomplikowane hasła, aby zapobiec ich zhackowaniu.

Jeśli / kiedy blockchain może pomóc rozwiązać ten problem lub inne problemy, to może zacząć iść do głównego nurtu adopcji, powiedział Larimer.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: