Prezes CFTC bardzo niepochlebnie o walutach fiat

Szef amerykańskiego regulatora rynkowego Commodity Futures Trading Commission (CFTC) twierdzi, że Bitcoin lub inne kryptowaluty pomogą konsumentom uciec od papierkowej waluty typu fiat do roku 2028.

W ramach komentarzy do programu telewizji CNBC na temat regulacji kryptowalut w USA przewodniczący J. Christopher Giancarlo opisał „dwie trzecie” obecnie dostępnych w obiegu walut jako „nie warte polimeru ani papieru, na którym są drukowane”.

„Osobiście uważam, że kryptowaluty mają pozostać, myślę, że jest dla nich przyszłość” – powiedział.

Giancarlo przemawiał tydzień po spotkaniu w Waszyngtonie, w którym ustawodawca stanął twarzą w twarz z największymi firmami kryptowaluty i znanymi postaciami.

„… Na świecie jest 140 krajów, każdy z nich ma walutę; prawdopodobnie dwie trzecie z nich nie jest warte polimeru ani papieru, na którym są napisane, a te kraje polegają na twardej walucie. Bitcoin może rozwiązać niektóre problemy, czy to Bitcoin czy inną kryptowaluty, ale mówimy o okresie czasu jakiś dziesięciu lat. „

Koncentrując się na ochronie konsumenta, Giancarlo również zwrócił uwagę na CFTC i inny regulator Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) „koncentrował się” na oszustwach dotyczących obecnie kryptowalut.

„Z jednej strony jesteśmy naprawdę silni i twardzi w swoim podejściu przeciwko manipulowaniu i oszukiwaniu; z drugiej strony jesteśmy innowacyjni i rozważni, jeśli chodzi o nowe podejscie do rynków „- kontynuował.

Wygląda na to, że obenice coraz więcej przedstawicieli na wysokim szczeblu dość serdecznie wypowiada się na temat kryptowalut i nie jest to już jednostkowa opinia jakiegoś kryptoentuzjasty ale zbiorowy punkt widzenia wielu osób na wpływowych stanowiskach.

Czy dni walut typu fiat są wobec tego policzone? Ile im dajecie? 10 lat? 20? 50? Odpowiedź zostawicie w komentarzu.

 

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.