Problemy z hard-forkiem Ethereum

Domniemany „problem konsensusu” w testowaniu planowanego twardego rozdziału (ang. hard fork)  Ethereum, zwanego Konstantynopolem, spowodował, że testnet jest „nie do użytku”, zgodnie z tweetem z firmy Ethereum Blockwall.

Twitter informacyjny Infury zaleca także programistom korzystanie z innych sieci testowych, podczas gdy społeczność programistów Ethereum „bada” problem.

Jak donosiło wielu deweloperów Ethereum, hard-fork aktywował się w Ropsten Testnet 13 października w bloku 4 230 000.

Testy podobno spowodowały jednak „problem konsensusu na ropsten”, co skłoniło deva Ethereum, Afri Schoedona, do stwierdzenia w wątku tweetów po teście, że w 2018 r. nie będzie „żadnych stałych użytkowników”, dodając jeszcze że sprawę to „trzeba zbadać”.

Jako wyjaśnienie następujące podano, że ​​w najnowszym Ethereum, deweloperzy zgodzili się, że „nie będą w stanie aktywować Constantinople w tym roku, jeśli pojawią się jakiekolwiek poważne problemy dotyczące Ropsten.” Dodano także, że następnym zaplanowanym zaproszeniem na ten temat będzie piątek, 19 października.

Hard-fork w Konstantynopolu to ogólnosystemowa aktualizacja Ethereum zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności sieci.

Na początku tego roku, deweloper Ethereum, Piper Merriam, otworzył Propozycję Poprawy Ethereum (Elep) sugerującą, że istnieje możliwość znalezienia hard-forków Ethereum, aby zbadać aktywność górników ASIC, które są uważane za wysoce centralne.

About the author

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.