Domniemany “problem konsensusu” w testowaniu planowanego twardego rozdziału (ang. hard fork)  Ethereum, zwanego Konstantynopolem, spowodował, że testnet jest “nie do użytku”, zgodnie z tweetem z firmy Ethereum Blockwall.

Twitter informacyjny Infury zaleca także programistom korzystanie z innych sieci testowych, podczas gdy społeczność programistów Ethereum “bada” problem.

Jak donosiło wielu deweloperów Ethereum, hard-fork aktywował się w Ropsten Testnet 13 października w bloku 4 230 000.

Testy podobno spowodowały jednak “problem konsensusu na ropsten”, co skłoniło deva Ethereum, Afri Schoedona, do stwierdzenia w wątku tweetów po teście, że w 2018 r. nie będzie “żadnych stałych użytkowników”, dodając jeszcze że sprawę to “trzeba zbadać”.

Jako wyjaśnienie następujące podano, że ​​w najnowszym Ethereum, deweloperzy zgodzili się, że “nie będą w stanie aktywować Constantinople w tym roku, jeśli pojawią się jakiekolwiek poważne problemy dotyczące Ropsten.” Dodano także, że następnym zaplanowanym zaproszeniem na ten temat będzie piątek, 19 października.

Hard-fork w Konstantynopolu to ogólnosystemowa aktualizacja Ethereum zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności sieci.

Na początku tego roku, deweloper Ethereum, Piper Merriam, otworzył Propozycję Poprawy Ethereum (Elep) sugerującą, że istnieje możliwość znalezienia hard-forków Ethereum, aby zbadać aktywność górników ASIC, które są uważane za wysoce centralne.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: