Tim Draper, amerykański inwestor kapitału podwyższonego ryzyka i założyciel Draper University, podzielił się ostatnio swoimi poglądami na temat Bitcoin i innych aktywów kryptowalutowych zastępujących istniejący system finansowy, w którym używana jest jako środek wymiany.

W wywiadzie Tim stwierdził, że początkowe etapy internetu pozwoliły przedsiębiorcom, którzy odnieśli sukces, na wejście na rynek i przekształcenie całej branży, która wcześniej była kontrolowana przez oligarchów i monopole. Tim dodał:

“Przybyli i przekształcili komunikację, technologię informacyjną, media, rozrywkę, gry, taksówki itd. Zmienili wiele różnych branż w zakresie od 10 do 100 miliardów dolarów”.

Według Tima pojawienie się Bitcoin i związanych z nim technologii, w tym blockchain, inteligentnych kontraktów i sztucznej inteligencji, może przekształcić przemysł w rynek warty bilion dolarów. Dodał ponadto:

“Inwestycje na rynkach kapitałowych, finanse, bankowość, handel, ubezpieczenia, nieruchomości, a następnie te dwa duże, którymi są opieka zdrowotna i rząd, mogą zostać przekształcone”.

Dalej stwierdził, że jego wizja systemu opieki zdrowotnej polega na tym, że jednostki uzyskują swobodę w zakresie kontrolowania swojej dokumentacji medycznej. Indywidualne wyniki badań krwi, a historia genetyczna wraz z ich codziennymi czynnościami były przechowywane w chmurze, co pomogłoby im zdiagnozować problem w skuteczny sposób. Według Tima cyfryzacja systemu opieki zdrowotnej była bardzo “wielka sprawa”.

Mówił także o kryptowalutach i technologii blockchain, zmieniając rządy i sposób, w jaki prowadzą działalność na całym świecie. Draper dodał:

“Myślę, że rząd może zostać przekształcony w ten wielki, ogromny sposób. Co oznacza, że ​​łączycie wszystkie te technologie. Masz token, który jest globalny i zdecentralizowany. “

Dodał także, że token zostanie umieszczony na “doskonałej księdze głównej” zwanej blockchain. Pozwoliłoby to na usunięcie barier w prowadzeniu oddzielnych procesów księgowych, jak to już było zrobione w łańcuchu blokowym.

Co więcej, inteligentne kontrakty zostaną wbudowane w chmurę w celu zebrania wszystkich danych. Dzięki sztucznej inteligencji dane będą wykorzystywane w procesie podejmowania decyzji. Tim dalej stwierdził:

“Pomyśl o tym, co robi biurokrata. Możesz zastąpić całą biurokrację sztuczną inteligencją, inteligentnym kontraktem i blockchainem. “


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: