Strona śledząca kryptowaluty czyli OnChainFX pozwala użytkownikom przeglądać dane cenowe dla każdej kryptowaluty w branży. Korzystając z ich danych, traderzy mogą teraz zobaczyć, które kryptowaluty spadły najbardziej  od czasu osiągnięcie swojego najwyższego poziomu (ATH)

Lista znajduje się poniżej i pokazuje aktualną cenę, jak również cenę ATH, dni od ATH, procent w dół od ATH, i ile cena kryptowaluty musiała by się pomnożyć, aby ponownie osiągnąć ATH.

Można zapytać, co spowodowało, że te monety tak bardzo straciły na wartości i jakoś nie mogą z powrotem wzrosnąć. Zaczynając od numeru 1, ZCL i BTCP padły ofiarą hype fork. Gdy deweloperzy BTCP ogłosili, że zrzucą BTCP na posiadaczy ZCL i BTC, ceny ZCL wpompowały się w poziomy astronomiczne. Gdy zdarzył się hard-fork, a szum zniknął, ceny za oba powoli spadały.

Bitcoin Diamond ma podobną historię. Stworzony pod koniec 2017 roku, BTCD miał być szybszą, tańszą wersją BTC. Jak widać to się nie udało, a rozwidlone monety o wartości 59 USD są teraz sprzedawane za mniej niż 2 USD.

Jeśli chodzi o inne kryptowaluty, trudno określić, co naprawdę się stało. Niektórzy z nich mieli nijakie zespoły programistów, cierpieli na maniuplację cenową lub mieli mało entuzjastyczną społeczność. Tak czy inaczej, patrząc na te monety, należy nauczyć wielu rzeczy na temat inwestowania.

Po pierwsze, powinno być jasne, że bez względu na to, jak daleko spadnie cena aktywów, zawsze może ona jeszcze niżej spaść. Nawet do poziomu dosłownie zera dolarów czy satoshi, jak na przykład Bitconnect. Nie ma czegoś takiego jak podłoga cenowa, bez względu na wygląd wykresu.

Następnie sprawa to przypomnienie, aby trzymać się z dala od niepłynnych inwestycji. Dzięki altcoinom dzieje się znacznie mniej aktywności kupna i sprzedaży, zwłaszcza gdy ceny spadają. Oznacza to, że bez wsparcia strony popytowej inwestorzy mogą nie być w stanie zamknąć swoich pozycji bez dalszego obniżania ceny.

Wreszcie, ten wykres pokazuje, że “Keep Calm And HODL On!” może nie być najlepszą strategią inwestycyjną. Redukcja konta (ang. drawdown) o 99% jest absolutnie niedorzeczna i oznacza straszliwe straty dla członków społeczności.

Kończąc bardziej pozytywnie, oto 10 najlepszych kryptowalut na tym zdradzieckim i nieprzewidywalnym ale ciągle obecnym rynku niedźwiedzia:

Chociaż liczby te mogą nie wydawać się jakoś specjalnie imponujące, to mogą sie stać bardziej atrakcyjne wtedy, gdy bierze się pod uwagę ogromną różnicę między wartościami procentowymi. Na przykład, powiedzmy, że ktoś zainwestował 1000$ w BTC i ZCL na ich odpowiednich szczytach cenowych. Ten 1000 $ w BTC będzie teraz wart 310 USD, podczas gdy ZCL będzie wart 14 USD. To ogromna różnica. W takim wypadku ZCL musiałby wyciągnąć cenę 73x, aby osiągnąć swój poprzedni ATH. Tymczasem BTC musi tylko wzrosnąć o 3,2x. To jest ogromna różnica, którą inwestorzy powinni poważnie rozważyć.

Kategorie: Kryptonewsy

Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.