ICO to innowacyjne przedsięwzięcia zbierające fundusze, które zyskały ogromną popularność wraz ze start-upami. W ubiegłym roku ICO zwiększyły się o około 4 miliardy dolarów, a tempo wydaje się rosnąć w 2018 roku. Ekosystem ICO, oparty na inteligentnych kontraktach i technologiach blockchain, zapewnia nieskończone możliwości i jest uznawany przez instytucje finansowe na całym świecie.

Jest to jednak rynek wciąż w powijakach i cierpi z powodu wielu poważnych problemów. Te same problemy nękają całą przestrzeń kryptografii, z pominięciem masowej adopcji, szczególnie przez tradycyjne rynki i instytucje finansowe.

Jakie są te problemy?
1. Ryzyko utraty reputacji. Świat krypto musi zamknąć ogromną lukę w wiarygodności stworzoną przez mnóstwo oszukańczych lub po prostu bezwartościowych projektów. Regulatorzy na całym świecie, w tym amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, ostrzegają przed udziałem w ICO, a seria ataków ransomware na różnorakie projekty ICO nie pozostawiła wątpliwości co do ich stopnia bezpieczeństwa.

2. Ryzyko braku zgodności. W przypadku kryptowalut i ICO, tradycyjne instytucje finansowe, takie jak banki  albo menedżerowie finansowi nie posiadają odpowiednich narzędzi do oceny zgodności z przepisami. Niezgodność ta może prowadzić do wysokich kar i grzywn, a nawet sporów sądowych, które są poważnymi przeszkodami w masowym wprowadzaniu kryptowalut jako bezpiecznych instrumentów inwestycyjnych.

3. Ryzyko kontrahenta. Uczestnicy rynku kryptograficznego potrzebują dostępu do rzetelnych informacji o swoich kontrahentach, aby uniknąć wysokiego ryzyka transakcji i nieumyślnego zaangażowania się w proceder prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu. To kolejna przeszkoda na drodze do powszechnego przyjęcia krypto.

Jakie jest rozwiązanie?
AMLT, wspierany przez globalne przedsiębiorstwoz branży RegTech, czyli firmę Coinfirm, ma na celu rozwiązanie wszystkich wyżej wymienionych problemów poprzez zapewnienie dostępu do oceny ryzyka i wyczerpujących informacji na temat uczestników rynku kryptowalut, aby uczynić rynek kryptowalut i rynek ICO bardziej przejrzystym dla przepływów kapitałowych.

Wyposażona w tysiące zastrzeżonych algorytmów, platforma AMLT pomaga spełnić potrzeby w zakresie zgodności i obniża ryzyko kontrahenta, dostarczając cennych danych, takich jak ocena ryzyka, informacje o KYC, profile zachowań uczestników i informacje finansowe, by wymienić tylko kilka.

Paweł Kuskowski, CEO Coinfirm i współzałożyciel tak mówi o swoim projekcie:

“AMLT jest kluczowym ogniwem w Blockchain, pomagając biznesom w zapewnieniu przejrzystości i bezpieczeństwa – aby chronić siebie, swoich klientów i rozwijać się, rozwiązując jedną z największych potrzeb Blockchain – skuteczną zgodność i procedury AML”

Jak to działa?
Użytkownicy platformy AMLT są zachęcani do oceny uczestników rynku i dostarczania informacji niezbędnych do sprawnego i wolnego od ryzyka funkcjonowania systemu. W zamian otrzymują tokeny AMLT, które można wykorzystać do otrzymywania rabatów na raporty i analizy AMLT, a także dostęp do narzędzi i usług platformy.

AMLT crowdsale rozpoczęło się 12 grudnia 2017 roku a zakończyła się 30 stycznia 2018 r. Wyemitowanych zostało 400 000 000 tokenów.

W tym tygodniu, wywodząca się z polski giełda kryptowalutowa BitBay ogłosiła współpracę z firmą Coinfirm, celem zapewnienia rozwiązań w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), oceny ryzyka oraz innych usług dla krynku ryptowault, umacniając i jednocześnie zwiększając swoje podejście do profesjonalizacji i bezpiecznej branży kryptograficznej.

„BitBay poszukuje innowacyjnych partnerów na całym świecie, aby rozwijać ekosystem kryptograficzny i przenieść swój biznes na wyższy poziom. Coinfirm oferuje rozwiązania, które zwiększają zaufanie do e-pieniądza i ułatwiają jego adopcję w szerokiej skali” – mówi Patryk Kadlec, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w BitBay.

Stworzona przez weteranów kryptowalutowych oraz byłych szefów AML w największych instytucjach finansowych Platforma AML Coinfirm staje się powoli światowym liderem w branżowym obszarze RegTech środowiska blockchain.

Platforma ma już na koncie owocną współpracę z szeregiem klientów, począwszy od giełd, ponad setką projektów ICO, przez duże podmioty kryptograficzne, takie jak Circle i Dash, a skończywszy na największych bankach i instytucjach finansowych znanych na całym świecie. Coinfirm AML Platform, AMLT Network i autorski token tworzą system, który jeszcze zwieksza bezpieczeństwo i wiarygodność użytkowników a przy tym przyczynia się do jeszcze bardziej intensywnego wykorzystania kryptowalut w codziennych płatnościach.

Więcej o AMLT możesz dowiedzieć się na oficjalnej stronie tutaj.


Sebastian Seliga

Aktywny trader, analityk, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott'a, geometrii Fibonacciego i nie tylko.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: